FINISAŻ WYSTAWY „CZARNA WIOSNA”. KONCERT

Muzeum Współczesne zaprasza na finisaż wystawy „Czarna wiosna. Wokół wrocławskiej niezależnej sceny muzycznej lat 80.”, którą w ciągu kilku miesięcy od otwarcia obejrzało blisko 10 tys. osób. To sentymentalna podróż do Wrocławia lat 80., wypełniona archiwalnymi nagraniami audio i wideo, zdjęciami i innymi materiałami, które zostały zestawione z pracami artystów wizualnych debiutujących i działających w tamtym okresie oraz twórcami młodszego pokolenia.

Podczas finisażu w MWW 21 września o godz. 19:00 zostanie zaprezentowany katalog towarzyszący wystawie „Czarna wiosna”. Zaplanowano również koncert legendarnego wrocławskiego artysty Krzysztofa „Kamana” Kłosowicza oraz wywodzącego się z Wrocławia znakomitego multiinstrumentalisty Wojciecha Konikiewicza. Punktem wyjścia koncertu będzie „Opat Qwety” – trzecie z rzędu (po Kaman & The Big Bit „Białe murzynostwo” i Miki Mousoleum „Wieczór Wrocławia”) wydawnictwo, którego bohaterami są muzyka i teksty „Kamana”, zrealizowane z udziałem Konikiewicza. To zbiór piosenek w różnych stylach muzycznych od jazzu i funky, przez country i blues.

Krzysztof „Kaman” Kłosowicz – założyciel i lider pierwszej polskiej grupy reagge Miki Mousoleum i zespołu Kaman & The Big Bit z którymi nagrał płyty „Wieczór Wrocławia” i „Białe murzynostwo”. W stanie wojennym nagrodzony przez paryską Kulturę. W 2015 nominowany do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej w kategorii muzyka rozrywkowa. Autor m.in. takich utworów jak „Zomo na Legnickiej”, „Radio” ( Polityka Kulturalna), „Brytyjscy górnicy”, „Ruski ketchup”, „Walka o pokój” znanych z wykonań takich artystów, jak Maciej Maleńczuk, Pudelsi i Big Cyc. Bohater filmu „Wrocławski szaman” zrealizowanego przez ATM.

Wojciech Konikiewicz – kompozytor, pianista, gitarzysta, autor muzyki teatralnej i filmowej, grał m.in. na pierwszej płycie Klausa Mitffocha, współpracował z Tiltem i 52UM. Występował w niezliczonej ilości projektów, wziął udział w nagraniu ponad 100 płyt. Projekty: Free Cooperation, Pinski Zoo, Kopinski & Konikiewicz, Transgroove Trio, Tribute To Miles Orchestra.

Skip to content