FINISAŻOWE OPROWADZANIA PO WYSTAWIE „WROCŁAW KONKRETNY”

Zapraszamy na ostatnie oprowadzania po wystawie Wrocław konkretny. Dzieła z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych przygotowane przez członkinie Dolnośląskiej Zachęty – Lilianę Chromińską oraz Alicję Klimczak-Dobrzaniecką.

Mottem niedzielnego oprowadzania będą słowa Zdzisława Jurkiewicza „Sztuka nie myli się nigdy”. Liliana Chromińska opowie o emocjonalnym odbiorze sztuki konceptualnej i poezji konkretnej w oparciu o dzieła Marii Michałowskiej, Stanisława Dróżdża, Zdzisława Jurkiewicza i Jerzego Rosołowicza.

Z kolei poniedziałkowe spotkanie z Alicją Klimczak-Dobrzaniecką będzie okazją, do spojrzenia na twórczość wrocławskich artystów średniego pokolenia. Podczas oprowadzania zatrzymamy się przy pracach twórców takich jak Kama Sokolnicka, Karolina Freino, Piotr Skiba czy Krystian „Truth” Czaplicki.
 
 
Liliana Chromińska – niezależna kuratorka, animatorka kultury, w latach 1985–2002 właścicielka galerii sztuki współczesnej „Na Odwachu” we Wrocławiu, zasiada w Komisji Zakupów Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Alicja Klimczak-Dobrzaniecka – historyczka sztuki, autorka tekstów o sztuce, kuratorka, związana z BWA Wrocław, zasiada w Radzie Artystycznej Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Skip to content