IZABELLA GUSTOWSKA. REKONESANS

26.05.2023
image

IZABELLA GUSTOWSKA. REKONESANS

Spotkanie z Izabellą Gustowską, organizowane jako wydarzenie towarzyszące wystawie Callart 2. The Overview Effect rozpocznie prezentacja artystki, poświęcona jej pracy „Strony czasu”. Następnie porozmawiamy o dziełach, które można oglądać na wystawie – „W dzień zaćmienia – Czas seansu” z 2000 roku, oraz filmie i instalacji z lightboxów noszących wspólny tytuł „Sztuka łatwego wyboru”, powstałych w 2006 roku, a także o innych kosmicznych i ezoterycznych wątkach, przewijających się w twórczości artystki.

Izabella Gustowska – ur. 1948 w Poznaniu, profesorka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, gdzie prowadzi Pracownię Działań Filmowych i Performatywnych. W latach 1970-80 należała do grupy Od Nowa, a w latach 1979-92 prowadziła w Poznaniu galerię ON. Zajmuje się malarstwem, grafiką, fotografią, instalacją, oraz nowymi mediami.

Prowadzenie:

Emilia Jeziorowska – opiekunka kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław. Doktorantka szkoły doktorskiej w dziedzinie nauk o sztuce na Uniwersytecie Wrocławskim, absolwentka wrocławskiej historii sztuki i filozofii.

Skip to content