JAK TO CZYTAĆ? O POTRZEBACH SPOŁECZNOŚCI UKRAIŃSKIEJ WE WROCŁAWIU

Інформація українською мовою >>>
 
 
Muzeum Współczesne Wrocław oraz Fundacja Ukraina zapraszają na spotkanie podsumowujące projekt „Co możemy dla siebie zrobić?”, skierowany do społeczności ukraińskiej zamieszkującej Wrocław.

Przez ostatnie miesiące artystka Gabriela Kowalska / gabukow przeprowadziła kilkadziesiąt rozmów z przedstawicielami ukraińskiej społeczności we Wrocławiu, równocześnie zapraszając Ukrainki i Ukraińców do zadania sobie nawzajem pytania „Co możemy dla Nas zrobić?”.

Podczas spotkania artystka opowie o wynikach swoich badań, wskazując na połączenia, związki i regularności, które zaobserwowała. Zaprosi Was do wspólnego prześledzenia procesu odkrywania głębokich potrzeb społeczności ukraińskiej, mieszkającej we Wrocławiu oraz do zadania sobie pytania, jak to się ma do aktualnej sytuacji w Polsce.
 
 
Gabriela Kowalska / gabukow artystka interdyscyplinarna, projektantka, działaczka, animatorka i kuratorka. Projekt „Co mogę dla Ciebie zrobić?” w San Sebastián (2016) i we Wrocławiu (2017) realizowała w ramach programu AIR Wro prowadzonego przez Strefę Kultury Wrocław.
 
 
Więcej informacji o projekcie >>>

Skip to content