KONTEKSTILE I KRÓLIKI. DWUGŁOS NIE TYLKO O RZEŹBIE

Punktem wyjścia do wykładu będą dwa dzieła eksponowane na wystawie Medytacje Fibonacciego + Sztruksowy zając | wobec Katarzyny Kobro (1898–1951): typoinstalacja O Katarzynie oraz Zając / Królik – Reenactment zabawki.

Podczas spotkania Aurelia Mandziuk-Zajączkowska przybliży proces realizacji i konteksty w jakich występują prace. Następnie Królik Kobro pojawi się jako inspiracja i punkt wyjścia do narracji Alicji Kujawskiej o rzeźbie miękkiej, „softisach”, punkowskim DIY, maker’ach oraz ruchu Art and Feminism.
 
 
dr Alicja Kujawska – antropolożka kultury, wykładowczyni, inicjatorka i współtwórczyni konferencji naukowych. Zajmuje się research-in-action i bioDIY. Jest współautorką (wraz z Aurelią Mandziuk-Zajączkowską) pracy Zając / Królik – Reenactment zabawki prezentowanej na wystawie Medytacje Fibonacciego + Sztruksowy zając….

dr hab. Aurelia Mandziuk-Zajączkowska – artystka, kuratorka wystaw, profesorka Akademii Sztuki w Szczecinie. Twórczyni i wieloletnia dyrektorka PATIO Centrum Sztuki w Łodzi. Współtwórczyni Stowarzyszenia Sztuka i Dokumentacja, współzałożycielka grupy artystek „Frakcja”. Jako twórczyni realizuje prace na styku różnych dziedzin sztuki. Ma w swoim dorobku 15 wystaw indywidualnych, uczestniczyła w ponad 150 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Jest autorką pracy O Katarzynie prezentowanej na wystawie Medytacje Fibonacciego + Sztruksowy zając….
 
 
Wydarzenie towarzyszące wystawie Medytacje Fibonacciego + Sztruksowy zając | wobec Katarzyny Kobro (1898–1951).
Więcej informacji o wystawie >>>

Skip to content