„ODPRYSK POEZJI…” — SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ DAWIDEK GRYGLICKĄ

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu z Małgorzatą Dawidek Gryglicką, autorką książki „Odprysk poezji. Stanisław Dróżdż mówi”.

„Książka jest zbiorem rozmów, które w listopadzie i grudniu 2006 roku Małgorzata Dawidek Gryglicka przeprowadziła z wybitnym artystą, niekwestionowaną indywidualnością pogranicza poezji i sztuk wizualnych – Stanisławem Dróżdżem. Artysta, który rzadko udzielał wywiadów, tym razem zdecydował się na długą i wnikliwą rozmowę. Pozostała ona ostatnim wywiadem, którego Stanisław Dróżdż udzielił przed śmiercią. W tomie autor między innymi  wspomina dzieciństwo, trudne ze względu na chorobę, dom rodzinny, lata młodości. Powraca do czasów kształtowania się środowiska polskich konkretystów, omawia także najważniejsze kwestie dotyczące uprawianej przez siebie przez 45 lat poezji konkretnej. Odsłania tajemnice własnej twórczości, wspomina mentorów, przyjaciół, żyjących i nieżyjących już twórców” (materiały prasowe wydawnictwa  korporacja ha!art).

Spotkanie z Małgorzatą Dawidek Gryglicką poprowadzi Piotr Stasiowski.
Podczas spotkania będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie 35 zł.

NABÓR NA WOLNE STANOWISKA

Ogłaszamy nabór na wolne stanowiska w Muzeum Współczesnym Wrocław. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami i składania CV. Szczegóły poniżej

Skip to content