ONLINE / CZUŁY PUNKT*. ROZMOWA Z CVETĄ DIMITROVĄ I JOANNĄ KOBYŁT

Karolina Szymanowska w swojej strategii artystycznej często używa pojęć trafnie ilustrujących zbiorowe i indywidualne procesy psychologiczne. Subtelne przemieszczenia w pracach artystki można poczuć podskórnie – oniryczne obiekty, filmy i instalacje bazują na tym, co już uwewnętrznione, ale często jeszcze nieuświadomione.

Utrata stabilności życiowej, wszechobecność śmierci czy izolacja konfrontują z własną kruchością i powodują, że lęk, samotność i bezsilność dla wielu osób stają się nieoczekiwanie bliskie. Jak zjawiska te definiuje język psychologii? W jaki sposób posługuje się nimi sama artystka? Czy sztuka ma potencjał ich oswajania?

Podczas rozmowy z psychoterapeutką – Cvetą Dimitrovą oraz kuratorką wystawy FalaJoanną Kobyłt, spróbujemy uchwycić, czym są te często trudno uchwytne i działające „spod spodu” stany, zarówno w wymiarze osobistym, jak i szerzej – społecznie.
 
 
Cveta Dimitrova – filozofka, psychoterapeutka, współtworzy, wraz z Justyną Dworczyk, ośrodek Konteksty. Miejsce Psychoterapii, pracuje z osobami dorosłymi. W radiu TOK FM wraz z Tomaszem Stawiszyńskim prowadzi podcast psychoterapeutyczno-filozoficzny Nasze wewnętrzne konflikty.

Joanna Kobyłt – historyczka i krytyczka sztuki, autorka tekstów, kuratorka kolekcji MWW oraz wystaw, w tym aktualnie prezentowanej Fala Karoliny Szymanowskiej.

Prowadzenie: Anna Krukowska.
 
 
Wydarzenie towarzyszące wystawie Karoliny Szymanowskiej Fala.
Więcej informacji o wystawie >>>

Drodzy Goście,

Od Nowego Roku wprowadzamy zmiany w harmonogramie:
W piątki Muzeum będzie czynne w godzinach 14:00–20:00.
Środa stanie się nowym dniem bezpłatnego zwiedzania.
Czwartki będą dniem płatnym.

Skip to content