OPROWADZANIE FILMOWE AGATY CIASTOŃ PO WYSTAWIE „NORTH AMERICA”

Podróż to szczególny temat dla amerykańskiej fotografii oraz kinematografii. Można wręcz powiedzieć, że to bardzo wyjątkowe miejsce, gdzie fotografia i film ściśle się ze sobą splatają, gdzie jedno medium odnosi się do drugiego czy jedno się drugim nasyca. Te wzajemne inspiracje staną się motywem wiodącym dla oprowadzania po wystawie Krzyśka Orłowskiego North America, zachętą do odkrywania kinowych inspiracji w poszczególnych zdjęciach.

Filmowy spacer będzie też okazją do zastanowienia się nad tym, czy cel podróży filmowców i fotografów jest taki sam, skąd biorą się charakterystyczne motywy wizualne, co determinuje sposób widzenia amerykańskiego krajobrazu? Nie zabraknie też wątków dolnośląskich, artystycznych prowokacji i powątpiewania w prawdomówność fotografii, ale także w idealistyczne wyobrażenia podróży, jako czasu pięknych chwil i wspaniałych inspiracji.
 
 
Agata Ciastoń jest niezależną kuratorką, nauczycielką i autorką tekstów, członkinią Naukowego Towarzystwa Fotografii. Uzyskała tytuł doktora w dziedzinie kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim (rozprawa pt. Fotografia i film: spotkanie mediów). Współpracuje z publicznymi instytucjami kultury, edukacji, wydawnictwami.
 
 
Wydarzenie towarzyszące wystawie Krzysiek Orłowski. North America.

Skip to content