OPROWADZANIE KURATORSKIE AGATY CIASTOŃ: „STANDBY PAINTER”

W niedzielę 25 lutego o godz. 15.00 w przestrzeni wystawy Amira Yatziva i Guya Slabbincka Standby Painter na poziomie 0 schronu przy pl. Strzegomskim 2a odbędzie się oprowadzanie kuratorskie Agaty Ciastoń.
 
Tytuł Standby Painter odnosi się do profesji osoby, która maluje plan filmowy i pozostaje w dyspozycji podczas kręcenia filmu po to, by domalowywać określone elementy lub na bieżąco wprowadzać poprawki. Zajęcie te w sposób metaforyczny odnosi się do tematu wystawy powstałej, jako efekt spotkania filmu i malarstwa, traktującej o reinterpretowaniu działa sztuki, wprowadzaniu do niego kolejnych warstw znaczeniowych i nieustannym „przemalowywaniu” za sprawą nawarstwiających się na nim treści.
 
 
Integralną część wystawy stanowi film w reżyserii Amira Yatziva i Guya Slabbincka, w którym historię wydarzeń z września 2000 roku opowiada sam sprawca kradzieży obrazu „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta z Muzeum Narodowego w Poznaniu. Jest to jedyny, jak dotąd, wywiad przez niego udzielony, gdzie ujawnia się jego niezwykle emocjonalny stosunek do „Plaży”.
 
Film jest efektem współpracy osób i instytucji z Belgii, Izraela i Polski, zostanie ukończony w tym roku. Będzie pokazywany na festiwalach na całym świecie.
 
Oprowadzanie rozpocznie projekcja fragmentów filmu Standby Painter.
 
 
Więcej informacji o wystawie >>>
 
Oprowadzanie jest bezpłatne – zapraszamy!

Skip to content