SOCJOLOG W MUZEUM. VOL. 1. PUNXDEFEKTUOZOZ

Socjolog w muzeum, czyli subiektywne, nie-kuratorskie oprowadzanie po wystawie „PUNXDEFEKTUOZOZ: Laureana Toledo i Dr Lakra”. Prowadzenie: Bartek Lis.

Może nie znam się na sztuce tak dobrze jak Wy, ale wydaje mi się, że znam się trochę na socjologii. Szczęśliwie sztuka prawie nigdy nie jest o niczym, a często wręcz jest o nas. Powstaje w reakcji na ważne wydarzenia i jest subiektywną relacją z pewnego doświadczenia. Podczas oprowadzania zwrócę Waszą uwagę na kwestie i zjawiska społeczne, które stały się tematem dla Laureany Toledo i Dr. Lakry. Mam nadzieję na dyskusję z Wami!
/Bartek Lis – kurator projektów społecznych MWW, doktor socjologii/

Laureana Toledo i Dr Lakra, artyści wizualni z Meksyku, w 2014 roku postanowili nakręcić film o początkach kultury punk w mieście Meksyk.
Wystawa PUNXDEFEKTUOZOZ prezentuje fragmenty powstającego dokumentu, fotografie oraz ulotki, fanziny i winyl, które niegdyś wypełniały alejki targu El Tianguis del Chopo – głównego punktu wymiany nagrań muzycznych oraz miejsca debaty dotyczącej zmian zachodzących w konsekwencji zniszczeń wywołanych w mieście przez trzęsienia ziemi 19 i 20 września 1985 roku.

Więcej informacji o wystawie >>>

Oprowadzanie jest bezpłatne – zapraszamy!

Prowadzenie: Bartek Lis

22.11.15 (niedziela), godz. 15, przestrzeń wystawy, poziom 5, wstęp bezpłatny