SPOTKANIE Z AUTORKĄ KSIĄŻKI „WIEŻA RADOŚCI” — MARIĄ BERNY

Muzeum Współczesne Wrocław oraz Oficyna Wydawnicza ATUT serdecznie zapraszają na spotkanie z Marią Berny.

Wieloletnia praca w szkolnictwie oraz w instytucjach kultury to główny motyw książki „Wieża Radości. Wspomnienia”. Autorka, pomimo pełnienia wielu funkcji i pracy na różnych stanowiskach, zawsze podkreśla, że z wykształcenia jest pedagogiem. Lata ’70 i ’80 to dla Marii Berny czas szczególny, swoista wieża radości. Piastowała wtedy stanowisko dyrektora Biura Wystaw Artystycznych, organizowała wystawy, spotykała się z artystami i aktywnie uczestniczyła w życiu kulturalnym Wrocławia. Podczas spotkania autorka będzie opowiadać o pracy nad swoją książką oraz o wydarzeniach tamtych lat.

„Wszystko, co opisałam, zdarzyło się naprawdę. Być może inni widzieli te fakty inaczej, ale przecież każdy ma prawo opisywać własne życie po swojemu, oglądać je własnymi oczyma”.
Maria Berny

Maria Berny (ur. 1932 w Trościance na Wołyniu) — polityk, działacz kultury. W 1970 roku ukończyła pedagogikę na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 1967—1974 kierowała Klubem Międzynarodowej Prasy i Książki we Wrocławiu. W latach 1975—1982 pełniła funkcję dyrektora wrocławskiego Biura Wystaw Artystycznych. Była radną sejmiku dolnośląskiego (1998—2001) oraz senatorem III i V kadencji.

Skip to content