SPOTKANIE Z PUCK VERKADE

W sobotę 20 listopada o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z artystką Puck Verkade, autorką wystawy Cursed oraz z kuratorką Małgorzatą Miśniakiewicz.

Podczas spotkania zaplanowano premierę krótkiego filmu making of, ukazującego kulisy powstawania najnowszego wideo Puck Verkade. Współproducentem filmu making of jest filmowiec i muzyk Peter Balm.

To będzie punkt wyjścia do interaktywnej rozmowy z artystką, która w swoich instalacjach i rysunkowych storyboardach posługuje się żartobliwością, dziecinnym zdumieniem, czarnym humorem i autoironią by uczynić to, co nieprzyjemne, bardziej uchwytnym i możliwym do przepracowania.

Prowadzenie Anna Krukowska.

Link do formularza zapisów dla osób chętnych do osobistego udziału w spotkaniu. Zapisy przyjmujemy do 18 listopada.

Puck Verkade (ur. 1987, Holandia) mieszka i pracuje w Hadze i Berlinie. Jej pełne poczucia humoru prace powołują absurdalny świat, który wciąga widza i dezorientuje, tworząc trudny do zdefiniowania i niekomfortowy podtekst. Zbłąkany diabeł, konfrontacyjna mucha, wyjałowiona planeta, kuriozalny przodek; hybrydowe postacie odzwierciedlają archetypy, którymi celowo lub nieświadomie się posługujemy; wizerunki, które w sobie nosimy, zawsze odnajdujące drogę na powierzchnię, szczególnie jeśli staramy się je tłumić.

Verkade obroniła licencjat na Akademii Królewskiej w Hadze i magisterium na Goldsmith University w Londynie. Jej ostatnie wystawy miały miejsce w Zabludowicz Collection (Londyn), Artissima (Turyn), Schimmel Projects Art Centre (Drezno), Forde (Genewa), LISTE (Bazylea), ARCO Lisboa (Lizbona), SUNDAY (Londyn), LOOP (Barcelona) i Gemeentemuseum Den Haag (Haga). Jej prace znajdują się w prywatnych i państwowych kolekcjach, m.in. Fondazione Sandretto Re Rebaudengo w Turynie, Zabludowicz Collection w Londynie, kolekcji rodziny Servais w Brukseli, the Ekard Collection w Wassenaar oraz AkzoNobel Art Foundation w Amsterdamie. Jest laureatką prestiżowej Charlotte Köhler Prize przyznanej przez Prins Bernhard Cultuurfonds w 2021.

Skip to content