Podczas warsztatów, poprzez zabawę będziemy odkrywać sztukę improwizacji. Obudzimy nasze ciała poprzez ruch. Wcielimy się w rolę żaby, drzewa, węża. Będziemy odkrywać te archetypy poprzez ruch i bezruch. Stworzymy ruchome rzeźby z naszych ciał, a te staną się drzewami – wspólnie stworzymy bujny, gęsty, żywy las. Las, który będzie się ze sobą komunikował, stworzy jeden organizm.
Kulminacją spotkania będzie wyjście przed budynek muzeum, gdzie spróbujemy doświadczyć miejskiego życia drzewa, oddalonego od lasu, niejednokrotnie samotnego, otoczonego zabudowaniami. Porównamy te doświadczenia i zastanowimy się nad wartością gaju, kontaktu z naturą i tego, co nam daje.
UWAGA: na warsztaty obowiązują zapisy mailowe: mww.zapisy@gmail.com lub telefoniczne: 666306935.
Prowadzenie:
Dorota Korjat – pedagog, animator od ponad dziesięciu lat pracujący z dziećmi. Tworzyła animacje, warsztaty dla dzieci, pracowałą z młodzieżą z domów dysfunkcyjnych. Aktualnie aktywnie działa i wspiera edukację alternatywną. Współtworzy nieformalną szkolę, w której dzieci rozwijają się i zodbywają wiedzę poprzez kontakt z naturą.
Projekt Spektrum Światła dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.