Artystka wizualna Jacqueline Nicholls oraz pisarka i reżyserka Katka Reszke dyskutować będą o roli sztuki w tworzeniu i kwestionowaniu różnych oblicz tożsamości żydowskiej w dzisiejszym świecie.
Jacqueline Nicholls jest artystką wizualną i popularyzatorką kultury żydowskiej. W swojej twórczości artystycznej podejmuje tradycyjne tematy żydowskie w nietradycyjny sposób. Brała udział w wielu międzynarodowych wystawach, zwłaszcza dotyczących współczesnej sztuki żydowskiej. Jest koordynatorką Studia Artystycznego w londyńskim centrum JW3 oraz wykładowczynią w The London School of Jewish Studies. Prowadzi program radiowy Pause for Thought w BBC Radio. Jako wielka entuzjastka muzyki soul i funk, łączy te gatunki z elementami żydowskimi w czasie imprez pod nazwą The Rebbetzin’s Disco.
-> www.jacquelinenicholls.com
Katka Reszke jest pisarką, autorką filmów dokumentalnych, fotografii oraz badaczką żydowskiej historii, kultury i tożsamości. Jest autorką książki Return Of The Jew: Identity Narratives of the Third Post-Holocaust Generation of Jews in Poland oraz filmów Shimon’s Return i Coming Out Polish Style. Pracowała jako montażystka przy filmach The Peretzniks, Castaways i Trans-Action, jest także autorką scenariusza do filmu Karski i władcy ludzkości. Mieszka w Nowym Jorku i w Polsce. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących stosunków polsko-żydowskich i prowadzi wykłady w instytucjach edukacyjnych i kulturalnych na całym świecie. Wkrótce premierę będzie mieć jej najnowszy projekt książkowo-filmowy pt. The Meshugene Effect.
-> www.katkareszke.com
Kuratorka debat towarzyszących wystawie „Vot ken you mach?” Katka Reszke
Jacqueline Nicholls w rozmowie z Katką Reszke.
Rozmowa w j. angielskim.
25.6.15 (czwartek), godz. 18, Beautiful Tube, wstęp wolny
Dyskusja towarzysząca wystawie „Vot ken you mach?”