Dlaczego wrocławska niezależna muzyka lat 80. jest pomijana w historii polskiego rocka? Czy powodem jest brak nagrań zrealizowanych w tamtym okresie, a może brak wydawnictw i promotorów którzy by się tym zajęli? Lub może jest jeszcze jakaś inna przyczyna, że oprócz Klausa Mitffocha i solowych płyt Janerki nie zostało praktycznie nic po wrocławskiej scenie tamtych lat.
Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas panelu, w którym wezmą udział: Krzysztof „Kaman” Kłosowicz – lider zespołów Miki Mousoleum i Kaman & The Big Bit, Marek Świerk z zespołów Mechaniczna Pomarańcza, Fak ihr, współautor scenariusza do filmu „Punk z Wrocka” i Łukasz Medeksza – kiedyś muzyk zespołów Działon Punk i Alhambra.
Prowadzenie: Paweł Piotrowicz – autor książki „Wrocławska Niezależna Scena Muzyczna 1979–1989” za którą dostał Wrocławską Nagrodę Muzyczną (2016) w kategorii muzyka rozrywkowa oraz nominację do nagrody „Emocje” przyznawanej przez Radio Wrocław Kultura. W latach 2006–2011 redaktor pisma „Rita Baum”. Wydawca i promotor wrocławskich zespołów undergroundowych, takich jak Miki Mousoleum, Kaman & The Big Bit, Los Loveros, Kormorany, Klaus Mit Foch. Współkurator wystawy „Czarna wiosna. Wokół wrocławskiej niezależnej sceny muzycznej lat 80.”.
Kurator projektów społecznych Bartek Lis
Wydarzenie towarzyszące wystawie „Czarna wiosna. Wokół wrocławskiej niezależnej sceny muzycznej lat 80.”