Zdjęcie z warsztatów w plenerze, mężczyzna wskazuje coś seniorce.

WSŁUCHANI W MIASTO

27.03.2024
10:30 i 12:00

Serdecznie zapraszamy na dźwiękowe warsztaty dla Seniorów i Seniorek w Muzeum Współczesnym Wrocław ☀

 

Warsztaty zostały podzielone na dwa spotkania i dwie grupy:

I – 27.03.2024 | 10:30 i 12:00
II – 8.04.2024 | 10:30 i 12:00

UWAGA: podczas warsztatów będą potrzebowali Państwo telefonów komórkowych z dyktafonem.

Obowiązują zapisy: mww.zapisy@gmail lub 713564253.

Wsłuchani w miasto to dźwiękowe warsztaty, których celem jest wspólne odkrywanie dźwięków budzącej się wiosny w nadodrzańskim mieście. W pierwszej części warsztatów uczestnicy zanurzą się dźwiękową podróż od źródeł aż̇ do ujścia rzeki Odry, tym samym przenosząc się w świat dzikiej natury, w rytmie wschodów i zachodów słońca, przez zimowe odgłosy lodu i kry, po wielkie kolonie dzikiego ptactwa, wiosenne wylewy, pełne subtelnych słowiczych treli oraz jelenie rykowiska i zlotowiska dzikich gęsi, żurawi czy pełne ptasiego życia ujścia rzeki. Słuchowisko będzie składać się z prezentacji i autorskiego komentarza prowadzącego. Na spotkaniu nauczymy się obsługiwać dyktafony umieszczone w naszych telefonach komórkowych.

Podczas drugiego spotkania (8.04 o 12:00) uczestnicy samodzielnie pochylą się nad brzmieniem miasta i za pomocą własnych nagrań przedstawią autorski, osobisty pejzaż dźwiękowy Wrocławia. Nagrania stworzą instalację dźwiękową, która zostanie zaprezentowana w trakcie uroczystego otwarcia projektu Spektrum Światła.

Prowadzenie:

Michał Zygmunt – muzyk, dźwiękowiec,  autor profesjonalnych nagrań terenowych przyrody, twórca słuchowisk. Od wielu lat aktywnie działa na Odrze, realizując projekty i działania promujące wartości przyrodnicze rzeki.  Autor kilkunastu płyt i wydawnictw z autorską muzyką, nagraniami terenowymi,  autor serii instrumentów Odra Guitars, instrumentów produkowanych z drzew rosnących nad Odrą. Stworzył Dźwiękowy Szlak Odry złożony z wyznaczonego szlaku terenowego, na którym umieszczone zostały drewniane soczewki (Dźwiękoławki) umożliwiające prowadzenie nasłuchów.

Projekt Spektrum światła dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Ogłoszenie o wynajmie przestrzeni gastronomicznej

Muzeum Współczesne Wrocław z siedzibą przy pl. Strzegomskim 2a zaprasza do składania ofert na najem powierzchni użytkowej zlokalizowanej na dachu budynku. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej.

Skip to content