Abstrakcyjna grafika, podłużny szlaczek w kolorze beżu i szarości.

EKSPERYMENT MALARSKI. OGRÓDEK ARTYSTYCZNY

24.02.2024
12:00

warsztat dla grupy zorganizowanej | zapisy zamknięte

 

Piotr C. Kowalski – artysta prezentowany na wystawie „Malarz (nie)konsekwentny” –  kieruje się dewizą malarza surrealisty Maxa Ernsta: „Obrazy można malować wszystkim, także farbami”. Kowalski, oprócz klasycznego malowania na płótnie, wędzi swoje prace, wkopuje w ziemię, a nawet porzuca na chodniku. Cały czas bada materię malarską, jednocześnie nawiązując relację z przyrodą i zwracając uwagę na aspekty środowiskowe. Podczas warsztatów, przyjrzymy się pracom artysty i wykonamy własne malarskie eksperymenty. Poszukamy środków wyrazu, które połączą wątki artystyczne i proekologiczne.

Prowadzenie:
Iryna Kliui – pochodzi z Chersonia w Ukrainie, obecnie studentka studiów magisterskich na kierunku Sztuka Mediów na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Skończyła kurs wideo Marka Lee w Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie. Jej ulubionym medium jest fotografia, animacja oraz sztuka wideo. 

Ogłoszenie o wynajmie przestrzeni gastronomicznej

Muzeum Współczesne Wrocław z siedzibą przy pl. Strzegomskim 2a zaprasza do składania ofert na najem powierzchni użytkowej zlokalizowanej na dachu budynku. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej.

Skip to content