Zapraszamy dzieci z rodzicami w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
5.06.2016 ZŁAP CIEŃ W CIENIU
Pojawia się i znika. Krąży wokół. To cień, który towarzyszy nam na co dzień. W niedzielę spróbujemy go złapać i nadać mu kształt przy pomocy gęstej farby. Przypomnimy sobie także kilka podwórkowych gier, bowiem przy sprzyjającej pogodzie warsztaty odbywać się będą w muzealnym ogrodzie. Czeka nas zatem dużo frajdy, no i pieczone banany z czekoladą, które dodadzą nam sił, by móc bawić się dalej.
12.06.2016 NIEDOKOŃCZONE
Kiedy dzieło sztuki jest skończone, zupełnie kompletne? Wiele prac pozostało niedokończonych celowo, a widzowie zaproszeni zostali do samodzielnego ich dopełnienia. W przestrzeni miasta znajdziemy także budynki, których bryły nie zyskały pełni kształtu. Czekają cicho na wznowienie inwestycji i uzupełnienie „braków”.
Podczas warsztatów po raz pierwszy odwiedzimy wystawę „Stosunki pracy”, która prezentuje prace z międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej MWW. W części praktycznej zajmiemy się dobudowaniem do istniejących „szkieletów architektonicznych” nowych form i przywrócimy je do życia.
19.06.2016 Z WIZYTĄ U MONA LISY
Galeria pod Moną Lisą byłam miejscem żywych debat, wystaw i spotkań awangardy wrocławskiej. Podczas warsztatów zapoznamy się z artystami, porozmawiamy, zabawimy się w krytyków i zinterpretujemy wystawę. Uczestnicy będą mieli okazje stworzyć własną definicję sztuki i zastanowić się jaką rolę w powstaniu dzieła odgrywa proces twórczy. W części praktycznej warsztatów wyrzeźbimy własne dzieła na podstawie zobaczonych prac. Z czego je wykonamy?
Oto zagadka: Raz, dwa, trzy, materiałem jesteś ty!
26.06.2016 RECYCLING ZNACZEŃ
Czy dzieła współczesne odświeżają znaczenia prac
z przeszłości? Na niedzielnych warsztatach przyjrzymy się jak często motywy, postaci i kompozycja współczesnych prac nawiązuje do dzieł innych artystów. Wybierzemy się na wystawę „Stosunki pracy”, aby poszukać takich relacji. W części warsztatowej, inspirując się pracami współczesnych artystów, stworzymy własne dzieła, które żonglować będą znaczeniami.
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Patroni:
Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.
Kuratorka programu edukacyjnego: Magdalena Skowrońska
Opracowanie narzędzi edukacyjnych: Patrycja Mastej