image

CONIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — CZERWIEC

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę
o 13.30
. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się
z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

7.06.2015 ĆWICZENIA Z PORTRETU

Podczas warsztatu po raz pierwszy odwiedzimy nowo otwartą wystawę zatytułowaną „Vot ken you mach?”. Prezentuje ona prace dotykające tematu współczesnej żydowskiej tożsamości, jak również bardziej ogólnie, tożsamości współczesnych Europejczyków. Punktem wyjścia będą dla nas prace Krystyny Piotrowskiej przedstawiające nietypowe portrety. Fragmenty twarzy układają się na nich inaczej niż do tego przywykliśmy. Czy artystka chce nam powiedzieć, że naszE ,,ja” też jest kompozycją elementów, które mogą układać się na różne sposoby? W części praktycznej skonstruujemy własne niezwykłe autoportrety.

14.06.2015 JĘZYK MATKI

W pracy pt. Mame Lushen (Język Matki) artysta Haim Maor odnosi się do wspomnień związanych ze swoją mamą. Na chuście, która do niej należała wyhaftował w języku jidsz tytułowy napis. Podczas zajęć przyjrzymy się tej pracy oraz innym dziełom sztuki nawiązującym do postaci matki. Słowo ,,mama” w wielu językach brzmi podobnie. W praktycznej części warsztatu wykonamy osobiste napisy-magnesy, złożone z liter kojarzących się nam z naszymi mamami.

21.06.2015 HYHYHY
Tym razem punktem wyjścia jest dla praca Eliego Petela pt. “HYHYHY”. Użyte przez Petela słowo „היהיה” ma w języku hebrajskim wiele znaczeń. Odnosi się do Boskiego Imienia, może wyrażać wątpliwość czy jakieś zdarzenie nastąpi, oznacza też ,,dawno dawno temu” oraz może być zapisem drwiącego chichotu. Artysta słowo to przestawił jako element zasłony złożonej ze szklanych koralików, tak jakby chciał powiedzieć, że słowa czasami zasłaniają znaczenie, zamiast je odkrywać. Podczas zajęć przyjrzymy się też innym dziełom sztuki, które na różne sposoby dekoracyjnie przedstawiają słowa. W części praktycznej zajęć wykonami własne ozdobne kotary.

28.06.2015 KULTURALNY KOMPOST

Warsztat będzie nawiązywała do akcji BALONOOFF, organizowanej przez zaprzyjaźnioną z MWW grupę SZTUK i SZUM. Podczas zajęć stworzymy niezwykłe dzieła z recyklingowych materiałów. Ponadto na muzealnym podwórku dziać się będą gry, zabawy i animacje.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni:

Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury 
i Dziedzictwa Narodowego. 

Prowadzenie zajęć 
i opracowanie prelekcji: Maria Marszałek

Opracowanie narzędzi edukacyjnych: Patrycja Mastej

Skip to content