Zapraszamy dzieci z rodzicami w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
2.04.2017 PIKSELOWE
Podczas niedzielnego spotkania odbędą się zawody rodzinne, podczas których oceniana będzie kreatywność, wyobraźnia i szybkość.
Zabawimy się w Piksel Monster – grę, w której tworzy się własne potworki z pikseli. Porozmawiamy o tym czym jest Piksel Art oraz o tym jak grafika komputerowa i rozwój techniki wpływają na różne dziedziny sztuki. Uwaga! W konkursie przewidziane są nagrody!
9.04.2017 RZEŹBA ORGANICZNA
Tony Cragg, tak jak wielu artystów, odwołuje się w swej twórczości do organicznych kształtów, które tworzy natura tj. koralowce, kamienie czy skały. Podczas warsztatów odwiedzimy wystawę rzeźb tego artysty i zastanowimy się jakie naturalne twory przyrody przypominają dzieła. W części praktycznej naszego spotkania, używając drutu i specjalnego podkładu rzeźbiarskiego, stworzymy własne prace inspirowane przyrodą.
16.04.2017 WIELKANOC
23.04.2017 PRZYJACIEL POTRZEBNY OD ZARAZ
Kim jest „przyjaciel”? Czy to wyłącznie idealny kompan zabaw?
Odpowiedzi na te pytania poszukamy wczytując się w książkę „Pelerynek i pogoda pod psem” autorstwa Woutera von Reek. W części warsztatowej naszego spotkania stworzymy własne książki obrazkowe, w których zilustrujemy nasze przygody oraz pokażemy na czym polega bycie dobrym przyjacielem i jak wspaniale jest mieć przyjaciół. Warsztaty odbywają się w ramach cyklu „Książki do patrzenia”.
30.04.2017 CZARNA WIOSNA
Kolor czarny i wiosna? Te dwa pojęcia pozornie do siebie nie pasują. My jednak to sprawdzimy wybierając się w podróż historią undergroundowych przyjęć organizowanych w latach 80 przez polską awangardę kulturalną. Wiele z tych spotkań uświetnione było koncertem oraz wystawą artystów walczących o wolność w sztuce. Podczas prelekcji porozmawiamy o znaczeniu koloru czarnego i wiośnie, a następnie wybierzemy się na wystawę muzyczną. W części warsztatowej stworzymy własne kostiumy na przyjęcie składające z czarnych materiałów i arkuszów papieru.
Informacje o kolejnych warsztatach wkrótce.
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Wiek dzieci: 4-11 lat Wiek opiekunów: bez ograniczeń
Patroni:
Prowadzenie zajęć
i opracowanie prelekcji:
Anna Nowak
Opracowanie narzędzi edukacyjnych: Patrycja Mastej
Kuratorka programu edukacyjnego:
Magdalena Skowrońska
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl