Zapraszamy dzieci z rodzicami w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
5.11.2017 COCA COLA?
Czy twoje nazwisko może stać się logiem i pojawić się na etykiecie produktów codziennego użytku? Podczas niedzielnych warsztatów wybierzemy się na wystawę „Wrocław konkretny. Dzieła z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych” i dowiemy się jakie prace tworzył Jerzy Kosałka. Artysta w wielu pracach eksploatuje przechwycone korporacyjne logo, tworząc artystyczną markę „Cosalca”. W części warsztatowej stworzymy własne etykiety i loga posługując się fontem Coca Coli i opakujemy w nie nietypowe produkty.
12.11.2017 JESTEM KURATOREM
Czy zastanawialiście się kiedyś, odwiedzając artystyczną wystawę, dlaczego dzieła zostały ułożone akurat w takiej kolejności? Albo dlaczego właśnie Ci artyści zostali zaproszeni do zaprezentowania swoich prac? Kto o tym decyduje? Kurator sztuki! Podczas warsztatów każdy z nas zamieni się na chwilę w prawdziwego kuratora, zarządzającego własną wystawą fotograficzną! Oprócz tego odwiedzimy wystawę Miesięcznik „Fotografia” 1953–1974, gdzie wspólnie zastanowimy się, jak układ i rozmieszczenie eksponatów wpływa na ich odbiór.
Uwaga! Aby wziąć udział w warsztatach należy przynieść ze sobą 10 zdjęć dokumentujących życie swojej rodziny lub do dnia 9.11 wysłać nam je w wersji elektronicznej na adres edukacja@muzeumwspolczesne.pl. Wybierzcie takie zdjęcia, które są dla Was ważne i pamiętajcie, że inspirujące są nie tylko portrety w idealnym oświetleniu, ale również (a może przede wszystkim) te „popsute”, gdzie fotografowi zadrżała ręka, albo w kadr wbiegł pies.
19.11.2017 OSWAJAMY SENSYBILIZM
Jak i dlaczego artyści łączą różne sztuki. Jakie efekty może przynieść połączenie pozornie niepasujących do siebie materiałów. Podczas warsztatów wybierzemy się na wystawę „Wrocław konkretny. Dzieła z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych” na której zapoznamy się z pracami Kazimierza Głaza. Dowiemy się co oznacza pojęcie sensybilizmu, którym posługuje się artysta mówiąc o swojej sztuce. W części warsztatowej stworzymy obrazy połączone, inspirując się ramkami, gazetami i innymi materiałami.
26.11.2017 SYMBOLE I KOMUNIKATY
Jak to się dzieje, że kiedy ktoś napisze dwukropek i dużą literę D, od razu wiemy, że jest mu do śmiechu? Skąd wiemy, że koło i kilka kresek na znaku drogowym to rysunek człowieka? Ilu prostych linii potrzeba do narysowania krzesła? Symbole otaczają nas każdego dnia. Czy wyrażają wszystko, co chcemy zakomunikować? Na warsztatach będziemy tworzyć własne symbole, które wspólnie stworzą jedną niepowtarzalną historię. Odwiedzimy wystawę Wrocław Konkretny. Dzieła z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, aby zaczerpnąć inspiracji w pracach naszych lokalnych artystów.
Więcej informacji wkrótce.
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Wiek dzieci: 4-11 lat Wiek opiekunów: bez ograniczeń
Patroni: