Zapraszamy dzieci z rodzicami w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
5.02.2017 WIDZIEĆ DŁOŃMI
Mięsiste, zaskakujące, organiczne formy rzeźb Tony’ego Cragga, który uznawany jest za mistrza materiału, wykonane są z brązu, kamienia, szkła, ceramiki, żywic i drewna. Można odczytywać je zupełnie abstrakcyjnie lub spróbować coś w nich dojrzeć. Mierząc się z tym zadaniem wspólnie odwiedzimy nowo otwartą wystawę i przyglądniemy się niezwykłym formom tworzonym przez artystę. Następnie wrócimy do Beautiful Tube, by sprawdzić czy wyłącznie za pomocą dotyku możemy zobaczyć przedmioty i odtworzyć je w glinie.
12.02.2017 PRZEDMIOTOPLASTYKA
We wczesnych latach swojej twórczości Anthony Cragg układał obrazy z gotowych, jednobarwnych elementów komponując je tak, by przypominały konkretne kształty. Tych prac nie zobaczymy na wystawie artysty prezentowanej obecnie w MWW, jednak uznaliśmy je za wyjątkowo ważne i postanowiliśmy się nimi zainspirować. Podczas niedzielnego spotkania zapoznamy się z wybranymi pracami Cragga, by w części warsztatowej móc samodzielnie stworzyć instalację – wybrany kształt z różnokolorowych przedmiotów.
19.02.2017 SZTANDAROWO
Dlaczego tworzymy sztandary? Czy warto wyrażać naszą niezgodę? Podczas niedzielnych warsztatów porozmawiamy o wolności słowa oraz prawach i obowiązkach każdego człowieka. Dowiemy się czym jest manifest, protest i jakie jest tło historyczne tych pojęć. Wybierzemy się na wystawę „Stosunki pracy” na której zobaczymy pracę Jeremy’ego Dellera „Hello, today you have day off”. W części warsztatowej stworzymy sztandary z tkanin, na których napiszemy czego pragniemy dla siebie, naszych bliskich i przyjaciół. Patrząc na nie każdego dnia będziemy mogli pamiętać, aby realizować nasze marzenia.
26.02.2017 FORMY BEZKSZTAŁTNE
Różne kształty tworzą nasz świat. A gdyby zrezygnować z kształtów? Co się wtedy stanie? A może warto zaryzykować? Wielki rzeźbiarz Tony Cragg, którego prace zobaczymy podczas warsztatów, poszukuje różnych materiałów, z których tworzy swoje dzieła. Artysta czerpie inspiracje z różnych dziedzin życia takich jak biologia, chemia czy fizyka. W części warsztatowej będziemy eksperymentować z różnymi kształtami, a w konsekwencji stworzymy niezwykłe przestrzenne formy z pianki montażowej.
Informacje o kolejnych warsztatach wkrótce.
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Wiek dzieci: 4-11 lat Wiek opiekunów: bez ograniczeń
Patroni:
Prowadzenie zajęć
i opracowanie prelekcji: Anna Nowak
Opracowanie narzędzi edukacyjnych: Patrycja Mastej
Kuratorka programu edukacyjnego: Magdalena Skowrońska
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl