CONIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — MAJ

Zapraszamy dzieci z rodzicami w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

7.05.2017 SEJM DLA KAŻDEGO
 
Czy artyści interesują się polityką? Jakiego rodzaju prace wtedy tworzą? Zdarza się, że proponują nam swoje ulepszone wersje społeczeństwa i Państwa. My podczas warsztatów przyjrzymy się jak to robią. Na wystawie „Czarna Wiosna. Wokół wrocławskiej niezależnej sceny muzycznej lat 80.” zobaczyć można m.in. pracę „Sejm dla każdego” Karoliny Blacer. Ta młoda artystka wytwarza sejmy dla każdego – właśnie takie, na jakie możemy sobie w danym momencie pozwolić. Podczas warsztatów porozmawiamy o tym, jak sztuka może wpływać na politykę, a także stworzymy własną kolorową wersję sejmu.

14.05.2017 LINIALINIALINIA

Jak zapisać słowo deszcz, żeby przypominało zjawisko atmosferyczne do którego się odnosi?
A co z wyrazem lody? Wizyta na wystawie Stanisława Dróżdża rozjaśni nam wszelkie wątpliwości. Dowiemy się jak wykorzystać znaczenie wyrazu i zapisać go w odpowiedniej plastycznej formie. W części praktycznej warsztatu zaprojektujemy własne pojęciokształty, a następnie przeniesiemy je za pomocą tuszu drukarskiego na bawełniane torby.

21.05.2017 PEJZAŻE KOSMICZNE

Czy zastanawiałaś/-eś się kiedyś jak wyglądają inne planety? A może niektóre miejsca na Ziemi są odbiciem przestrzeni kosmicznych? Podczas
warsztatów wybierzemy się na wystawę Natalii Mikołajczuk „Kosmos.Atlas”. Jej fotografie przedstawiają tajemniczy, osamotniony krajobraz. Kuszą nas, by stawiać pytania o to, co zostało pominięte lub przemilczane. Czy historia spoza kadru jest równie mistyczna? Wychodząc poza kadr fotografii do wybranych pejzaży domalujemy ich bardziej dziką i niespodziewaną część. Może okazać się, że to czego nie widać na fotografiach pochodzi z zupełnie innej planety, a może nawet i galaktyki.

28.05.2017 ŻYWA KULTURA

Kiedy kultura jest żywa? Czy można w ogóle powiedzieć, że kultura umiera? Czym jest kultura? Podczas warsztatów zadamy sobie szereg pytań dotyczących kultury i zastanowimy się czy musimy robić coś specjalnego, by być jej częścią. Wspólnie wybierzemy się na wystawę muzyczną „Czarna Wiosna” i wsłuchując się w głos młodych ludzi walczących o swoją wolność zobaczymy jaki wpływ na rozwój kultury ma muzyka: rock, raggae i punk. W część warsztatowej wcielimy się w postać punkowca, spróbujemy odtworzyć jego sposób poruszania się i ubierania, aby sprawdzić jakie emocje budzi w nas ta nałożona forma. Skomponujemy także własne teksty piosenek i zaimprowizujemy je dla warsztatowej publiczności.

Informacje o kolejnych warsztatach wkrótce.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Wiek dzieci: 4-11 lat Wiek opiekunów: bez ograniczeń

Patroni:

Prowadzenie zajęć 
i opracowanie prelekcji: 
Anna Nowak

Opracowanie narzędzi edukacyjnych: Patrycja Mastej

Kuratorka programu edukacyjnego: 
Magdalena Skowrońska

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Skip to content