image

CONIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — PAŹDZIERNIK

Zapraszamy dzieci z rodzicami w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

2.10.2016 POCZUJ KOLOR

Czy kolor da się dotknąć? Czy można poczuć jego temperaturę na dłoni? Otwierając „Czarną księgę kolorów” autorstwa Maneny Cottin zastanowimy się, czy czerwony widziany naszymi oczami i ten odczuwalny pozostałymi zmysłami, jest tak samo intensywny. Czy potrafilibyśmy opisać go słowami komuś, kto nie widzi? Czy takie doznanie sprawia, że widzimy więcej, mocniej i intensywniej? Podczas niedzielnych warsztatów, których edycja specjalna odbędzie się tym razem w ramach programu Książki do Patrzenia, będziemy mieli okazję poczuć i dotknąć kolorów.

9.10.2016 AFRYKAŃSKIE SPODNIE EUROPEJCZYKA

Różnobarwne tkaniny o tętniących życiem wzorach wykorzystuje w swoich licznych pracach Yinka Shonibare. Te tkaniny to batik, którego mnogości wzorów poszukiwać będziemy zainspirowani obrazem z cyklu „Fake death pictures” prezentowanym na wystawie „Stosunki pracy”. Podczas warsztatów dowiemy się czym jest batik i jak się go wytwarza, a następnie zaprojektujemy własny strój złożony z motywów pojawiających się na tkaninach kojarzonych z Afryką.

16.10.2016 PODRÓŻUJĄCE MUZEUM MARZEŃ

Podczas niedzielnego spotkania porozmawiamy o pierwszych muzeach świata oraz dowiemy się na jakich zasadach działały. Odpowiemy sobie na pytanie o to, dlaczego nie możemy dotykać dzieł sztuki. A może właśnie możemy? W części warsztatowej zbudujemy nasze muzeum marzeń i zabierzemy je w podróż dookoła świata. A może trochę dalej?

23.10.2016 JA WILK

Na niedzielnych warsztatach spotkamy się z naszą zwierzęcą naturą. Obejrzymy performatywne działanie Pilar Albarracín She-wolf, która poprzez spożywanie wspólnego posiłku z wilkiem podkreśla naturalną wieź łączącą człowieka ze zwierzęciem. W części warsztatowej założymy maski wilków i udamy się w podróż dookoła naszego muzeum odkrywając w sobie iście zwierzęcą dzikość.

30.10.2016 PIKSELOZA

Czy cyfrowa rzeczywistość może stać się inspiracją do powstania sztuki? Przekonamy się o tym podczas kolejnych niedzielnych warsztatów i wejdziemy w przestrzeń instalacji „Pikseloza” z cyklu Samoobsługowego Muzeum. Wykorzystamy efekt pikselizacji obrazu cyfrowego, czyli takiego powiększenia, w którym staje się on nieostry, by podczas zabawy instalacją, z małych elementów – pikseli – stworzyć własne obrazy.

Informacje o kolejnych warsztatach wkrótce.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni:

Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury 
i Dziedzictwa Narodowego

Prowadzenie warsztatów: Anna Nowak

Kuratorka programu edukacyjnego: Magdalena Skowrońska

Opracowanie narzędzi edukacyjnych: Patrycja Mastej

Skip to content