Zapraszamy dzieci z rodzicami w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
4.9.2016 NEONOWO
Pierwsze powakacyjne warsztaty będą inne niż zwykle. W ten weekend Muzeum Współczesne Wrocław świętuje swoje piąte urodziny. Dlatego podczas niedzielnego spotkania będziemy bawić się inaczej niż zwykle, czekają na Was atrakcje i niespodzianki bardziej szalone niż zazwyczaj. Urodzinowo wyczarujemy, że wszyscy będą świecić w ciemnościach. Zapraszamy do świętowania i neonowego świecenia razem z nami.
11.9.2016 KAPSUŁA CZASU
Podczas niedzielnych warsztatów porozmawiamy o naszej pamięci, wspomnieniach oraz o tym, jak według nas będzie wyglądał świat w przyszłości i co po nas zostanie. W drugiej części warsztatów zobaczymy wystawę „Lost & Found / Zgubione i Odnalezione” autorstwa Munemasy Takahashiego. Projekt przedstawia fotografie miasteczka Tōhoku w Japonii odnalezione po ataku tsunami w 2011 roku. W części warsztatowej stworzymy kapsułę czasu, do której włożymy nasze listy do przyszłości oraz atrybuty związane ze współczesnym światem.
18.9.2016 CIĘŻKIE JAK PIÓRKO
Niedzielne warsztaty rozpoczniemy od rozmowy na temat materiału w dziele sztuki, jakim jest rzeźba. Zobaczymy pracę Tatiany Trouvé „Składanie na nowo” – przewrotną grę materiałem, w której deski wykonane są z wosku, a kartony udają pomalowane drewno. W części warsztatowej zabawimy się materiałami i stworzymy rzeźby, które będą dawały wrażenie ciężkich, a w rzeczywistości będą lekkie oraz użyjemy wyobraźni, żeby stworzyć dzieła w jak najbardziej nieoczywistych materiałach.
25.9.2016 WYJŚCIE Z ZIEMI
Warsztaty rozpoczniemy od wejścia w głąb Ziemi i rozmowy o tym, skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy oraz dlaczego jesteśmy na świecie. W ciemności posłuchamy opowieści o ludziach Hopi i zastanowimy się, jakie odpowiedzi na nasze pytania proponuje nam wysłuchana historia o wyjściu z Ziemi. W części warsztatowej wymyślimy własne mity o początku i końcu świata oraz stworzymy własne lalki, które pomogą nam w przedstawieniu naszych opowieści.
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Patroni:
Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
Prowadzenie warsztatów: Anna Nowak
Kuratorka programu edukacyjnego: Magdalena Skowrońska
Opracowanie narzędzi edukacyjnych: Patrycja Mastej