image

CONIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — WRZESIEŃ

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę
o 13.30
. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się
z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości
i wyobraźni.

Harmonogram działań:

6.09.2015 FOTO-ORGANICZNY KOLAŻ

Podczas warsztatu odwiedzimy wystawę ,,Roots and Fruits”, która towarzyszy 5 edycji TIFF-u, czyli Trochę Innego Festiwalu Fotografii. Przy tej okazji postaramy się trochę inaczej spojrzeć na zwykłe i niezwykłe zdjęcia. Przyjrzymy się jak z fotografią pracują studenci i absolwenci Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi. W części praktycznej wykorzystamy specjalnie zaprojektowane karty pracy do tworzenia oryginalnych kolaży.

13.09.2015 PATRZ TERAZ!

Zapraszamy na drugi warsztat towarzyszący TIFF- owi (Trochę Innemu Festiwalowi Fotografii), którego hasło w tym roku brzmi: Polska Now! Słowo ,,now”, czyli w języku polskim ,,teraz”, sugeruje skupienie się na tym, co obecne, aktualne i teraźniejsze. My również będziemy chwytać moment. Za pomocą naszych aparatów i telefonów komórkowych stworzymy własną fotorelację ze zwiedzania muzeum. Efekty naszej pracy obejrzymy na dużym ekranie.

20.09.2015 WROCŁAWSKIE NEONY

W czasie zajęć odwiedzimy stałą ekspozycję Muzeum Współczesnego – Archiwum Jerzego Ludwińskiego. Znajduje się tam między innymi neon wykonany przez artystę Rafała Jakubowicza. Przyjrzymy się mu uważnie i spróbujemy odszyfrować jego znaczenie. Obejrzymy też inne, wrocławskie (i nie tylko) neony, a potem wykonamy własne fosforyzujące dzieła sztuki.

27.09.2015 MAPY POEZJI

W czasie warsztatu odwiedzimy po raz pierwszy wystawę chorwackiego artysty Vlado Martka. Niektóre z jego prac przedstawiają mapy. Nie są to jednak obiektywne geograficzne wskazówki, ale raczej wizualne odwzorowania jego własnych myśli i bliskich mu pojęć. Przy tej okazji przyjrzymy się różnym niezwykłym mapom, a następnie, posługując się techniką kolażu, połączymy ich fragmenty, tak by powstały wizerunki naszych własnych fantastycznych krain.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni:

Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury 
i Dziedzictwa Narodowego. 

Prowadzenie zajęć 
i opracowanie prelekcji: Maria Marszałek

Opracowanie narzędzi edukacyjnych: Patrycja Mastej

Skip to content