Zapraszamy dzieci z rodzicami w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
3.9.2017 5 ZŁOTYCH – SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ DO PATRZENIA
„Mały chłopiec znajduje pod stołem pięciozłotówkę. Co z nią zrobi? Jest tyle rzeczy, tyle możliwości. Ubrania, laptopy, ozdoby, rowery, samochody… Wszystko może być jego! Co wybierze?” To krótki opis tego, co znajdziemy w książce obrazkowej, której przyjrzymy się podczas naszych niedzielnych warsztatów. Będzie ona dla nas początkiem myślenia o wartości sztuki. Czy można ją zmierzyć przy pomocy pięciozłotówek? Spróbujemy przyjrzeć się kilku pracom w muzeum, a następnie stworzyć coś, co będzie nam bardzo drogie i niepowtarzalne.
Spotkanie odbywa się w ramach cyklu Książki do patrzenia.
10.9.2017 ZAGRAJ MI SIEBIE!
Jaki dźwięk Cię wyraża? Czy jest instrument, którego brzmienie wywołuje w Tobie szczególne emocje? Dlaczego niektóre dźwięki lubimy, a inne nie? Podczas niedzielnego spotkania wybierzemy się na wystawę muzyczną „Czarna Wiosna”, wsłuchując się w głos młodych ludzi walczących o swoją wolność. Zobaczymy też w jaki sposób młodzi buntownicy wyrażali się poprzez, ruch, taniec i wygląd. W część warsztatowej poszukując ciekawych dźwięków stworzymy instrumenty muzyczne, teksty piosenek, taniec i dźwięki, które wyrażają nas i nasze emocje.
17.9.2017 ZABLOKOWANIE – WARSZTATY MIĘDZYPOKOLENIOWE
Wyobraź sobie, że masz świetny pomysł. Można powiedzieć – pomysł idealny. Wszystko jest tak jak trzeba. Dlaczego z jakichś powodów jednak nie zostaje on wprowadzony w życie? Może wtedy,
gdy będę miał więcej wiary w siebie? A może wtedy, gdy pozbędę się wszystkich tych lęków? Podczas warsztatów porozmawiamy o tym co nas blokuje i dlaczego czasami pomysły pozostają jedynie na kartce papieru. Wybierzemy się na wystawę odbywającą się w ramach festiwalu TIFF i przyjrzymy się pracom sześciu artystów: Antoniny Gugały, Łukasza Filaka, Konrada Trzeszczkowskiego, Anny Orłowskiej, Weroniki Gęsickiej oraz Rafała Milacha. Zobaczymy jakie blokady i lęki mają artyści, a następnie sami będziemy tworzyć inspirując się obejrzanymi pracami.
24.9.2017 ZAŁÓŻ CZAPKĘ SCHRONIE! – WARSZTATY MIĘDZYPOKOLENIOWE
Muzeum Współczesne Wrocław ma swoją siedzibę w schronie przeciwlotniczym z czasów II wojny światowej. Beton to materiał, z którego zbudowano tu prawie wszystko – ściany, podłogi, sufity…
Z zewnątrz przypomina … no właśnie co? Czy zastanawiałaś się/ zastanawiałeś się czy mógłby wyglądać inaczej? Podczas warsztatów zbadamy jego wnętrze oraz to jak prezentuje się na zewnątrz. Zmierzymy jego obwód krokami, wykonamy odpowiednie szkice, a następnie zmienimy schron w kolorowego, zabawnego stwora, któremu daleko będzie do powagi wojennego budynku.
Więcej informacji wkrótce.
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Wiek dzieci: 4-11 lat Wiek opiekunów: bez ograniczeń
Patroni: