Muzeum Współczesne Wrocław oraz Wrocławskie Centrum Seniora zapraszają do udziału w obchodach Dni Seniora. Między 10 września a 10 października 2021 wszystkie osoby powyżej 60. roku życia będą mogły bezpłatnie zwiedzić wszystkie wystawy czasowe i stałe, natomiast dla Seniorek i Seniorów spragnionych wyzwań Muzeum przygotowało okazjonalne krzyżówki z nagrodami.

Sprawdź aktualnie prezentowane wystawy, link.


Pozostałe punkty programu obchodów Dni Seniora:

Urodzinowe oprowadzania po MWW. Odkryj z nami muzealne zakamarki!

Oprowadzania poprowadzą pracownicy MWW, jak również przedstawiciele publiczności. Osoby w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach! Dołącz do naszej muzealnej sztafety, w której każdy będzie mógł nie tylko dowiedzieć się czegoś ciekawego o Muzeum i jego zasobach, ale przede wszystkim wypowiedzieć się o sztuce zgodnie z własnym spojrzeniem.

Terminy oprowadzań:
10 września, godz. 17.00 [piątek]
16 września, godz. 17.00 [czwartek]
24 września, godz. 16.00 [piątek]
30 września, godz. 16.00 [czwartek]

Miejsce zbiórki: kasa muzealna, poziom 0

Zapisy telefonicznie: 71 356 42 53 lub przez formularz zgłoszeniowy, link do formularza zgłoszeniowego.


Niedzielne Warsztaty Rodzinne pt. MUZEUM PRZYSZŁOŚCI / 12 września, godz. 13.30

Do czego będzie nam potrzebne muzeum za 100 lat? Ile dodatkowych pięter należy dobudować, aby pomieścić rozrastającą się kolekcję dzieł sztuki ? A może budynek przestanie być potrzebny i tak, jak przewidywał Jerzy Ludwiński, sztukę zastąpi telepatia? Podczas specjalnej odsłony Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych, zainspirowani 10 rocznicą powstania MWW, wspólnie opracujemy koncepcję i program dla Muzeum Współczesnego Wrocław z przyszłości.

Zapisy telefonicznie: 71 356 42 53 lub przez formularz zgłoszeniowy, link do formularza zgłoszeniowego.