#muzealniaki, Muzeum Współczesne Wrocław, Muzeum Pana Tadeusza (organizator) oraz ponad 20 muzeów i galerii sztuki z Wrocławia i Dolnego Śląska zapraszają w niedzielę 3 czerwca na Dzień muzeów dla dzieci, podczas którego zaplanowano specjalne bezpłatne atrakcje dla dzieci i rodziców.

***

Dzień muzeów dla dzieci
w Muzeum Współczesnym Wrocław:

godz. 12.00–20.00
Samoobsługowe Muzeum

Duchy Lasu to przestrzeń interaktywna, która dzięki uniwersalnemu charakterowi jest niezwykłym polem do samodzielnej zabawy, niezależnie od wieku. Na panoramicznej powierzchni umieszczone zostały magnesy zapraszające do kreowania i komponowania własnych przedstawień leśnych stworów. Dodatkowo w kasie dostępny jest bezpłatnie „Rozrusznik 2D”, czyli samoobsługowe ćwiczenia na papierze.

zabawa z dziećmi bez ograniczeń wiekowych

więcej informacji o wystawie >>>
 
 
godz. 13.30–15.00
Niedzielne Warsztaty Rodzinne
pt. Nieużytki Sztuki – OGRÓD W NOWYCH BARWACH

Muzealne grządki, czyli „Nieużytki Sztuki” odzyskały niedawno swój piękny wygląd, ale brakuje im jeszcze czegoś, co sprawi, że będą wyjątkowe i kolorowe jak kwiaty, które w nich zakiełkują. Dlatego oddajemy uczestnikom Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych dekorację klombów – spraye i szablony w dłonie, maseczki i rękawiczki w gotowości! Będziemy malować, ozdabiać i upiększać, wykorzystując do tego techniki znane ze street artu.

warsztaty dla dzieci w wieku 4–11 lat
obowiązują zapisy (do 1.06): e.frejus-staniek@muzeumwspolczesne.pl
 
 
***
 
 
Szczegółowe informacje na temat wszystkich partnerów Dnia muzeów dla dzieci i zaplanowanych wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Pana Tadeusza oraz na stronach poszczególnych instytucji. Wszystkie wydarzenia w ramach Dnia muzeów dla dzieci odbywają się bezpłatnie, na część spotkań i warsztatów obowiązują wcześniejsze zapisy (wg ustaleń organizatorów).

Więcej informacji >>>

Link do materiałów prasowych >>>
 
 
organizator:
Muzeum Pana Tadeusza, Zakład Narodowy im. Ossolińskich

partnerzy:
galeria Awangarda BWA Wrocław, galeria Dizajn BWA Wrocław, galeria SIC! BWA Wrocław, galeria Studio BWA Wrocław, Centrum Sztuki WRO, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu, Pawilon Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, Muzeum Współczesne Wrocław, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Muzeum Powozów Galowice, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Muzeum Miedzi w Legnicy, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Fundacja Art Transparent, Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Dolnośląski, MPK Wrocław

patroni medialni:
Edki Blog, Blog Dolny Śląsk Dla Uli, Blog Podróże z Mamą i Tatą, CzasDzieci.pl, DzieciakiwPlecaki, Radio Wrocław, Radio Ram, Radio Wrocław Kultura, RodzicwMieście.pl, TuWrocław.com, Wrocław.pl, VisitWroclaw.eu