Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla seniorów w Muzeum Współczesnym Wrocław, gdzie sztuka spotka się z naturą w nieoczywisty sposób. To doskonała okazja, by doświadczyć obu tych światów, jednocześnie odkrywając nowe spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość – w towarzystwie edukatorki muzealnej oraz choreografki i aktorki Igi Załęcznej.
Warsztaty rozpoczniemy od spaceru po parku. Przestrzeń ta stanie się dla nas laboratorium, w którym będziemy analizować zieleń w całej jej złożoności. To nie tylko okazja do podziwiania przyrody, ale przede wszystkim próba przetworzenia jej w gesty i ruchy, które uchwycą esencję otoczenia. Każdy uczestnik będzie miał szansę odkryć, jak ciało może opowiedzieć o przestrzeni w sposób subtelny, a jednocześnie znaczący.
Po spacerze przeniesiemy się do Muzeum, by wziąć udział w interaktywnej wystawie „Spektrum światła. Ekspozycja na kolor. Zielony”. W zamkniętej przestrzeni galerii skonfrontujemy się z ideą zieleni w oderwaniu od natury. Czy artystom udało się oddać to, co czujemy na łonie przyrody?
Zapraszamy na spotkanie, które będzie nie tylko intelektualnym wyzwaniem, ale także przestrzenią do twórczej pracy nad własną wrażliwością. Doświadczenia zebrane podczas spaceru i w galerii pozwolą nam zrozumieć, jak sztuka i natura przenikają się w codziennym życiu, a także w jakim stopniu nasza percepcja jest kształtowana przez otoczenie.
Zapraszamy do wspólnej eksploracji!
UWAGA: na warsztaty obowiązują zapisy: mww.zapisy@gmail.com / 666306935.
Prowadzenie:
Iga Załęczna –
specjalistka ds. edukacji artystycznej, choreografka, trenerka dramy, psychoterapeutka DMT (Psychoterapia tańcem i ruchem) w trakcie szkolenia.
Członkini i założycielka teatru Chorea oraz teatru Nettheatre.
Prowadzi warsztaty i szkolenia dla osób pracujących w obszarze edukacji artystycznej. W latach 2011-2022 r. pracowała w Policealnym Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu, prowadząc stały kurs zajęć z reżyserii, dramy, technik teatralnych i ekspresji scenicznej.
Współpracuje z Wyższą Szkołą Europejską w Krakowie w ramach studiów podyplomowych: psychotraumatologia, prowadzony przedmiot: arteterapia w traumie.
Stypendystka Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w latach 2010, 2011, 2017 (Teatr Forum – roczny cykl warsztatów spektakli), 2020 (Akademia Praktyk Działań Twórczych).
W 2022 r. zrealizowała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Wrocławia Animator/Artysta/Pedagog.
Od 12 lat prowadzi warsztaty rozwojowe, edukacyjne, teatralne. Współpracuje z Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii, Ośrodkiem Kuratorskim we Wrocławiu, Szkołą Społeczną i Fundacją KOM w Miliczu.
Łączy narzędzia artystyczne i techniki sztuk performatywnych (taniec, teatr, praca z ciałem, drama, Teatr Forum) z technikami terapeutycznymi (psychoterapia tańcem i ruchem, arteterapia) pracując w zgodzie z dynamiką procesu grupowego.
Stale współpracuje z Fabryką Sztuki w Łodzi (Przestrzenie Sztuki: Teatr w Działaniu, Spektrum Teatru, Dysforia w teatrze, Szkoła Pedagogów Kreatywności), Instytutem Grotowskiego (Teatr/Sztuka/Spotkanie, Teatr Forum i inne formy pracy z grupą ).
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.