image

FOLD — WARSZTAT NA TEMAT MODY I JEJ ZNACZEŃ

Podczas warsztatu, który składać się będzie zarówno z części praktycznej jak i teoretycznej, zostaną postawione pytania dotyczące definicji mody, jej przyszłości i naszej intymnej relacji z codziennymi przedmiotami.

Uczestnicy pod okiem prowadzących przyjrzą się różnym zastosowaniom i konotacjom fałdowania, drapowania i marszczenia. Fold, tytułowa fałda, stanie się punktem wyjścia i pretekstem do eksplorowania symbolicznego i materialnego wymiaru mody poprzez samodzielną realizację mikroprojektów badawczych.

Po zakończeniu warsztatu, uczestnicy będą posiadać wiedze na temat krytycznego podejścia do mody, rozumianej w kontekście społecznym i politycznym, a także będą mogli samodzielnie formułować projekty badawcze w jej zakresie, łącząc pytania dotyczące formy z teorią.

Warsztat ma na celu implementację teoretycznego i krytycznego podejścia do mody, zastanowienie się nad jej kluczowymi problemami, takimi jak produkcja i surowce, a także odczarowanie naiwnego dyskursu, w którym funkcjonuje.

Prowadzenie warsztatu: Ruby Hoette i Beata Wilczek

Obowiązują zapisy (limit – 10 osób). Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres bewilczek@gmail.com (do 12.02.2015)

Ruby Hoette, niezależna projektantka, kuratorka i badaczka zajmująca się modą w kontekście. Jej projekty dotyczą wartości i znaczenia mody. Proponują nowe modele jej rozumienia. Ubranie postrzega jako artefakt który niesie za sobą ślady społecznych i kulturowych interakcji i transakcji. Hoette wykłada dizajn i jest założycielką kierunku MA Fashion na Goldsmiths University w Londynie. Ukończyła Gerrit Rietveld Academy w Amsterdamie i Parsons w Nowym Jorku. http://rubyhoette.com/

Beata Wilczek jest artystką i kuratorką. Zajmuje się badaniami w obszarze mody i kultury, wykłada teorię mody i przygotowuje wystawy. Współpracowała m.in. z takimi instytucjami jak École nationale supérieure des Beaux-Arts Paris, Muzeum Współczesne Wrocław, Arts Territory w Londynie i BWA Wrocław, a jej prace były publikowane m.in w New York Times i Vice. Założycielka galerii Czarny Neseser. Ukończyła studia magisterskie Culture, Curation and Criticism na Central Saint Martins w Londynie i Psychologię Społeczną na SWPS, gdzie obecnie wykłada psychologię i teorię mody

Warsztat jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie „Fold” Beaty Wilczek, którą zrealizowała we współpracy z Ruby Hoette, Anna Gloria Flores, Holly Childs, Juice, Łukaszem Wierzbowskim i Marlene Huissoud. 

Miejsce: Sky Tower, I piętro

Wystawa jest realizowana w ramach program sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim i jest kierowany przede wszystkim do studentów mody, dizajnu i kulturoznawstwa

Drodzy Goście,

Od Nowego Roku wprowadzamy zmiany w harmonogramie:
W piątki Muzeum będzie czynne w godzinach 14:00–20:00.
Środa stanie się nowym dniem bezpłatnego zwiedzania.
Czwartki będą dniem płatnym.

Skip to content