Nawiązując do idei parkowego festiwalu, święta dziecięcej sztuki, Muzeum Współczesne Wrocław wejdzie do czarującego miejskiego ogrodu, by urządzić w nim wizualnie wystawne przyjęcie. Podczas I Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci  grupa animatorów z MWW wejdzie do Parku Staromiejskiego  i wprowadzi weń odwrócony, magiczny porządek rzeczywistości, który sprawi, że nabierze ona zaskakujących cech i stanie się niepokojąco piękna.

W atmosferze wyjątkowości i frywolnej zabawy stworzymy instalację „Garden Party”, na którą składać się będą wkomponowane w przestrzeń ogrodu, uginające się pod ciężarem wymyślnych pyszności, stoły. Puścimy wodze fantazji i wspólnie przyozdobimy gipsowe ciastka i torty, a znalezione przedmioty przemienimy w apetycznie wyglądające smakołyki. Niecodzienna aranżacja parku współtworzona przez uczestników Przeglądu wprowadzi weń magiczny porządek i stanowić będzie barwną oprawę dla warsztatowych działań MWW.

Podczas ogrodowego przyjęcia goście będą mieli okazję wzbogacić swój ogląd rzeczywistości przy pomocy Miksera Światów oraz wykonać ćwiczenia z  broszury Rozrusznika Wystaw  autorstwa Patrycji Mastej. Dodatkową atrakcją będzie malowanie wyobrażonej Panoramy Świata, która tak jak pozostałe działania inspirowana jest twórczością grupy LUXUS.

Działania mają charakter otwarty i dostępne są dla wszystkich odwiedzających Ogród Staromiejski przy Wrocławskim Teatrze Lalek.

Harmonogram działań:
25.06.2015 – g. 16 – 19
26.06.2013 – g. 16- 19
27.06.2013 – g. 17 – 20