GOOD POINT. OGRÓDEK ARTYSTYCZNY

GOOD POINT. OGRÓDEK ARTYSTYCZNY

03.03.2024
13:30

Muzeum Współczesne Wrocław organizuje cykl niedzielnych warsztatów rodzinnych inspirowanych aktualnymi ekspozycjami. Na warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne 71 356 42 53 lub mailowe: mmw.zapisy@gmail.com, a liczba miejsc jest ograniczona.

Po roku 2000 w ramach propagowania ekologii i segregacji odpadów Piotr C. Kowalski włączył do swoich materiałów plastycznych plastik – odpady z produktów spożywczych, lub zniszczone przedmioty codziennego użytku.  Tworzy z nich wielkoformatowe, barwne kompozycje, o układzie pasowym lub wyraziste hasła, tj. „nie”, „niewinny”, „sztuczna sztuka”. W pracach tych, odpadki stają się plamą barwną, która zastępuje gest malarza. Podczas spotkania wykorzystamy kolorowe, plastikowe elementy, które wykorzystamy w podobny sposób. Ułożymy je stosując technikę pointylizmu i porozmawiamy o różnych formach abstrakcji.

Prowadzenie:
Iryna Kliui – pochodzi z Chersonia w Ukrainie, obecnie studentka studiów magisterskich na kierunku Sztuka Mediów na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Uczestniczyła w kursie wideo Marka Lee w Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie. Jej ulubionym medium jest fotografia, animacja oraz sztuka wideo.

Ogłoszenie o wynajmie przestrzeni gastronomicznej

Muzeum Współczesne Wrocław z siedzibą przy pl. Strzegomskim 2a zaprasza do składania ofert na najem powierzchni użytkowej zlokalizowanej na dachu budynku. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej.

Skip to content