>>> Zapisy przez formularz zgłoszeniowy <<<
Wiek uczestników 4–111 lat. Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do do 4.03 do godz. 16.00.
Co sprawia, że przestrzeń naszego domu jest przestrzenią bezpieczną? Czy zastanawiamy się, co to znaczy mieszkać razem? Od miesięcy słyszymy komunikat „zostań w domu” – czy czujemy się w nim dobrze? Co to znaczy, że dom jest wspólny – na ile siebie znamy? Czy zwierzęta w naszych domach czują się bezpiecznie? Czy my sami, szczególnie podczas pandemii, przejmujemy czasem cechy zwierząt?
Podczas warsztatów zmapujemy i opiszemy członków rodziny oraz przestrzeń, w której każdy z nich się porusza i przebywa najczęściej – najważniejsze wyzwania i problemy. Tak powstanie tzw. MAPA DOMU – wielkoformatowe kolaże i rysunki portretujące rodzinę wraz z dodanymi pomysłami na jej metamorfozy. Powstałe mapy/kolaże będą wynikiem współpracy dzieci i rodziców.
Sztuka i sam proces twórczy zawsze były punktem łączącym pokolenia, dialogiem, który również tutaj posłuży wymianie myśli, marzeń i pomysłów. Warsztaty przygotowane zostały w kontekście wystawy Terytorium Netty Laufer i Toma Swobody, która na różne sposoby pokazuje przestrzenie zaprojektowane dla zwierząt przez człowieka oraz miejsca, w których same zwierzęta poruszają się bezpiecznie. Zapraszamy!
Wybierając się na warsztat, zabierzcie ze sobą zdjęcia przedstawiające członków rodziny – staną się one częścią kompozycji lub posłużą jako inspiracja dla autorskich rysunków.
Prowadząca:
Agula Swoboda – artystka, zajmuje się malarstwem, kolażem oraz edukacją artystyczną. Absolwentka University of the West of England, Bower Ashton w Bristolu oraz w Byam Shaw School of Art Saint Martin College of Art and Design w Londynie. Stypendystka UWE w Bristolu oraz Saint Martin w Londynie, a także rocznej rezydencji Lancaster Foundation w Clitheroe. Kuratorka międzynarodowych rezydencji artystycznych „Incydenty/Incidents” realizowanych w Polsce, Czeskiej Republice, Norwegii oraz Wielkiej Brytanii. Współzałożycielka galerii Szara i Galerii 12 w Cieszynie oraz Szkoły Sztuki i Myślenia również w Cieszynie. Jej prace znajdują się w kolekcjach galeryjnych oraz prywatnych w Polsce i za granicą. https://www.instagram.com/agulaswoboda/
Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 4.03.2021 r. do godz. 16.00.
Prosimy o zapisywanie się na warsztat – w zajęciach może wziąć udział 10 osób (maksymalnie 5 rodzin).
Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.
Wejściówki na warsztaty mogą pobrać tylko te osoby, które dokonały rezerwacji przez formularz zgłoszeniowy. Wejściówki są wydawane w kasie muzealnej przed rozpoczęciem zajęć.
Osoby niezapisane mogą pobrać wejściówki i wziąć udział w warsztacie tylko pod warunkiem, że na liście są jeszcze wolne miejsca.
Zbiórka uczestników warsztatu na parterze w korytarzu.
Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.
Przypominamy:
W związku z trwającą epidemią od 18 maja 2020 do odwołania, oprócz dotychczasowego Regulaminu Zwiedzania [klik], obowiązują nowe Zalecenia dla Zwiedzających [klik]. Ponadto prosimy o przypominanie dzieciom w czasie zajęć o zasadach higieny:
— o unikaniu dotykania nosa i ust,
— o zasłanianiu twarzy podczas kichania (najlepiej łokciem),
— o zachowywaniu odległości – 1,5m,
— o konieczności używania maseczki wewnątrz budynku.
—————————————————————
Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.