KROPLA TO SOCZEWKA

Woda podtrzymuje życie, woda zmywa i oczyszcza, woda zmienia perspektywę, gdy rosa pokryje szybę – jak wtedy wygląda świat za oknem? Pobawimy się szklanymi „kropelkami”, pozwolimy im zmienić nasze widoki. Zobaczymy, co w kroplach wody dostrzegł Rosołowicz i jakie perspektywy uchwycił w swoich pracach. Wykonamy obrazy a „szklana rosa” odmieni nasz malowany świat.

Warsztat poprowadzi Maciej Kulisz

dr Maciej Kulisz – dział kultury i edukacji Muzeum Współczesne Wrocław, filolog i historyk sztuki, nauczyciel i przewodnik, pasjonat dizajnu i jego historii.

Prace prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Muzeum Współczesnego Wrocław, Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu i kolekcji prywatnych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych oraz z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Patronat honorowy: Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Skip to content