Czy wakacje we Wrocławiu mogą być tak luksusowe jak wycieczka nad morze albo do Afryki? Gdzie właściwie zaczyna się luksus? Czy jest jakiś związek między alchemią i recyklingiem i co właściwie ma do tego sztuka? Dowiemy się tego w czwartym tygodniu sierpnia podczas LUXUSowych Wakacji w MWW.

Cykl wakacyjnych zajęć adresowanych do dzieci w wieku szkolnym (7- 12 lat) składać się będzie z szeregu zabaw i ćwiczeń, podczas których poznawać będziemy twórczość grupy LUXUS prezentowaną obecnie na trzech piętrach MWW. Zainspirowani znajdującymi się na wystawie dziełami, twórczo spędzimy przedostatni tydzień wakacji we Wrocławiu.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 11-17 eksplorować będziemy zakamarki tymczasowej siedziby muzeum kolekcjonując dźwięki, rozwijając wyobraźnię oraz doskonaląc zdolności manualne. Sobotni piknik, na który zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, będzie wspólnym podsumowaniem sześciodniowego cyklu wakacji.

Zapraszamy na LUXUSowe wakacje! Wspólnie zbudujemy scenografię do podróży marzeń i przeniesiemy się w fantastyczne, tropikalne scenerie. Poznamy także LUXUSowe techniki artystyczne – ozdobimy gipsowe wyroby cukiernicze, a własnoręcznie wykonany szablon odbijemy na asfalcie przed schronem. Podobno w sztuce marzenia stają się rzeczywistością – my postaramy się, by LUXUSowe wakacje w MWW naprawdę były luksusowe!

Scenariusz i prowadzenie zajęć: artystki Anna Rymarz i Beata Rojek, muzyk Kamil Radek, historyczka sztuki Zofia Reznik

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat. Uczestnictwo jest bezpłatne. Zapisy trwają do 15 lipca. Informacja i zapisy: tel. 71 356 42 53 / 516 556 745 lub drogą mailową: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Serdecznie zapraszamy!

Patron medialny :