Kulinarny-2

MOJE BARWY I ZAPACHY

Synestezja to zjawisko, w którym kilkoma zmysłami jednocześnie możemy doświadczać określonej osobliwości charakterystycznej dla odbioru tylko jednym zmysłem. Przykładem może być eksplorowanie koloru żółtego, na poziomie percepcji wzrokowej oraz zapachowej, czyli olfaktorycznej. Według psychologa prof. Simona Barona-Cohena u osoby doświadczających tego zjawiska, budują się dodatkowe połączenia w mózgu, zwyczajowo oddzielone od siebie.

Podczas warsztatów przekroczymy granicę zwyczajowej zmysłowości i odbędziemy podróż do świata perfum. Poznamy i powąchamy profesjonalne surowce wprost z laboratorium perfumiarza, by na końcu, pod okiem zawodowca samodzielnie skomponować własny zapach.

Prowadzenie:
Karol Jaśkowiak — niezależny perfumiarz oraz ekspert w dziedzinie surowców zapachowych, właściciel sklepu perfumiarz.com. Współpracuje z marką Tkliwi Nihiliści, dla której tworzy autorskie kompozycje.

UWAGA:
Na warsztaty obowiązują zapisy:
mww.zapisy@gmail.com
tel. 71 3564253

Warsztaty są bezpłatne. Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 6.10 do godz. 14.00.

Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.

Projekt Akademia Sztuki MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Skip to content