image

MUZEUM OTWARTE – OPROWADZANIE W PJM

Na filmie (kliknij tutaj, aby przejść do filmu)tłumaczka Elżbieta Resler, miga treść zaproszenia:

Zapraszamy do Muzeum Współczesnego Wrocław, na pl. Strzegomskim 2A, na oprowadzanie z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Oprowadzanie odbędzie się 2 czerwca, w piątek o godz. 17:00. Wydarzenie bezpłatne. Poprowadzi je Sylwia Owczarek. Spotykamy się przy kasie muzeum. Zapraszamy wszystkie osoby głuche, słabosłyszące i słyszące.

Za moimi plecami, artysta Marcin Kosiorek, tworzy swój autorski mural (malarstwo na ścianie), który będzie częścią jego autorskiej wystawy. Zaprezentowane zostaną fotografie prac wykonanych w przestrzeniach publicznych, w momencie, w którym sztuka uliczna dopiero zaczynała się w Polsce rozwijać. Na wystawie zobaczymy także rysunki, obrazy i szkicowniki artysty. Zanurzymy się w bajecznie kolorowy, fantazyjny świat, który zawiera w sobie treści trudne i zagadkowe.

Kolejna wystawa, którą odwiedzimy jest poświęcona kosmosowi.

Gdy kosmonauci obserwują Ziemię z oddalenia, budzi to w nich specyficzne doświadczenie estetyczne, któremu towarzyszy poczucie kruchości naszej planety i jednocześnie wspólnoty ludzkości. Podobno, taki sam efekt możemy osiągnąć za pomocą obserwowania sztuki. W prezentowanych na wystawie pracach artyści przyglądają się bowiem nie tylko przestrzeni kosmicznej, ale również granicom i relacjom wyznaczanym między tym, co ziemskie, a tym, co pozaziemskie.

Do zobaczenia!

Skip to content