image

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — CZERWIEC

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę
o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.

Harmonogram działań:

01.06.2014 DZIEŃ DZIECKA Z POMYSŁAMI

Specjalny warsztat poświęcony będzie wystawie prac Stanisława Dróżdża pt. „Pomysły”. Ten artysta tworzył charakterystyczne słowa-obrazy i wizualne wiersze. Jego monumentalna praca zdobi fasadę schronu będącego tymczasową siedzibą MWW. Odbijając na dużej przestrzeni kolorowe litery my również stworzymy monumentalne dzieło sztuki.
Z okazji Dnia Dziecka zajęciom towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje plenerowo-artystyczne, które zamienią warsztat w niezwykły piknik

15.06.2014 MAGAZYN – PUDEŁKO
Podczas zajęć odwiedzimy po raz pierwszy wystawę prezentującą Magazyn Aspen. Była to bardzo nietypowa publikacja: interdyscyplinarny magazyn poświęcony różnym zjawiskom kultury, wydawany w formie pudełek wypełnionych różnymi materiałami. W środku znajdowały się m.in. teksty literackie, dzieła plastyczne, nagrania muzyczne. Magazyn w takiej formie mógł być „czytany” przez wiele osób naraz. W praktycznej części warsztatu my również wykonamy pudełka pełne niezwykłej treści, którą będziemy mogli wspólnie odczytywać.

22.06.2014 NIEUŻYTKI SZTUKI. WARSZTAT W OGRODZIE

Podczas tego warsztatu opowiemy sobie o sztuce inspirowanej naturą i twórczo popracujemy w muzealnym ogrodzie czyli na Nieużytkach Sztuki. Nieużytki Sztuki to projekt artystki Elżbiety Jabłońskiej odbywający się równolegle w różnych miastach w Polsce. Polega na zagospodarowaniu terenów zielonych, kawałków ziemi, przyległych do publicznych galerii i muzeów, poprzez przekształcanie ich w kolorowe ogródki. Przestrzenie te zmieniają się z nieużytków w miejsca integracji przy wspólnej pracy, zabawie i odpoczynku. Podczas praktycznej części warsztatów stworzymy kolorowe wiatraki, które dodadzą ogrodowi pozytywnej eko-energii.

29.06.2014 POWRÓT PLASTYKI

W ramach warsztatu po raz pierwszy zwiedzimy nową wystawę MWW prezentującą prace Krzysztofa Mężyka. Artysta na swoich abstrakcyjnych obrazach przedstawia autonomiczne światy złożone z tajemniczych kształtów i kolorów. Podczas warsztatu będziemy uczyć się oglądać i odczytywać abstrakcyjne obrazy a w części praktycznej zajęć wykonamy własne ekspresyjne dzieła malarskie.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni:

Scenariusz zajęć: Maria Marszałek, Patrycja Mastej, Magdalena Skowrońska

Prowadzenie zajęć: Maria Marszałek

Opracowanie kart pracy: Patrycja Mastej

Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skip to content