image

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — CZERWIEC

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
 
Harmonogram działań:

2.06 DADA

Jak łatwo zauważyć, na wystawie “Magazyn LUXUS” znajduje się wiele prac, które oddziałują na widza swoim absurdalnym humorem. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym skąd wziął się absurd w sztuce i z czego współczesna sztuka się śmieje. Dowiemy się też jak zareagować, gdy podczas wernisażu artyści przebierają się w kostium Misia i rozrabiają wśród publiczności.

9.6 SZTUKA WYRAZU

Tematem zajęć będzie sztuka tworzona przez osoby nie będące profesjonalnymi artystami. Podczas warsztatu obejrzymy wystawę prac członków stowarzyszenia Handicap. Zastanowimy się również nad terapeutycznym oddziaływaniem twórczości artystycznej oraz wykonamy psychologiczne nietypowe autoportrety.

16.6 MUZEUM LUXUSU

Podczas zajęć porozmawiamy o muzeach, zarówno tych fizycznie istniejących jak i tych, które znajdują się w naszej wyobraźni. Przyjrzymy się niezwykłemu muzeum, jakie stworzyli artyści grupy Luxus, a następnie skonstruujemy nasze własne miniaturowe galerie.

23.6 READY MADE

Warsztat poświęcony będzie „obiektom gotowym”, które z woli artysty stają się dziełami sztuki. Zastanowimy się dlaczego tak się dzieje. Przyjrzymy się również przewrotnym ready mades wykonanym przez artystów Grupy Luxus, a następnie wykonamy wyjątkowe pomniki na własną cześć.

30.6 TROPIKALNA EKSPRESJA

Na czym polega oddziaływanie sztuki? Podczas warsztatu zastanowimy się nad tym jakie cechy dzieła sprawiają, że silniej pobudza ono nasze emocje i wyobraźnię. Być może odpowiedź na to pytanie znajdziemy oglądając pulsujące i wibrujące kolorami obrazy członków grupy Luxus.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

 

Patron medialny :

Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Scenariusz ćwiczeń i opracowanie materiałów warsztatowych : Patrycja Mastej
Prowadzenie zajęć i opracowanie prelekcji : Maria Marszałek

Skip to content