Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami lub opiekunami w trzy niedziele czerwca: 13.06, 20.06 i 27.06 o godz. 13.30.
Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!
Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.
Warsztaty odbywają się w muzeum. Jeśli z powodu pandemii nie będzie możliwości przeprowadzenia warsztatu na miejscu, to zostanie zrealizowany w formie online.
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
/ czerwiec 2021:
13.06.2021 / PUZZLOLITERY (warsztat przeniesiony z 25 maja) / 13.30–15.00
Przyjrzymy się pracy Wandy Gołkowskiej Kolekcja „Ziemia” oraz pracom Marleny Kudlickiej z serii Apostrof Katastrof i Imiesłów. Wspólnie zastanowimy się, do czego służą nam znaki pisarskie. Jaką myśl można przekazać, tworząc z nich obraz lub przestrzenną bryłę? W części warsztatowej przygotujemy prace, których bohaterami będą litery oraz różne inne znaki, którymi posługujemy się pisząc. Będziemy zmieniać ich kolor, wielkość i umiejscowienie, bawiąc się nimi za pośrednictwem zaprojektowanych przez nas puzzli i układanek.
Prowadząca:
Grażyna Kryńska – ukończyła studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna oraz pedagogika ogólna. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Aktualnie przewodniczka, edukatorka i kierowniczka zimowych i wakacyjnych półkolonii w Hydropolis: Centrum wiedzy o wodzie.
Zakupy prac do kolekcji MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Narodowe kolekcje sztuki współczesnej.
20.06.2021 / CO DALEJ? / godz. 13.30–15.00
Podczas spotkania dowiemy się czym jest fabuła, scenopis, klatka filmowa. Zobaczymy m.in. fotosy zaprezentowane na wystawie Piotra Wyrzykowskiego Polaka Twarz – towarzyszące powstawaniu filmu o tym samym tytule. Główny bohater tej opowieści jest NOMADĄ, osobą będącą w ciągłym ruchu. Dlaczego przemierza pustynię? Kim w rzeczywistości jest? Dokąd zmierza? Jak mogą potoczyć się jego dalsze losy? Uruchomimy swoją wyobraźnię, by w części warsztatowej zaproponować własne pomysły na kolejne wydarzenia z życia NOMADA.
Prowadząca:
Agata Iżykowska-Uszczyk – absolwentka kulturoznawstwa oraz antropologii literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Pedagog kulturalna związana z muzealnictwem od 2015 roku. Obecnie edukatorka Pawilonu Czterech Kopuł.
27.06.2021 / OKNO NA WSZECHŚWIAT / godz. 13.30–15.00
Punktem wyjścia dla naszych artystycznych przedsięwzięć będzie wystawa Zdarzenia, a konkretnie prace niezwykłego polskiego artysty – Zdzisława Jurkiewicza, którego zachwycały gwiazdy i planety. Przyglądał się im zarówno nocą – np. z pomocą teleskopu, jak i w dzień – gołym okiem, czy też obiektywem aparatu. Czy wiesz, że wpadł na pomysł, by zatrzymać na fotografiach ruch światła przemieszczającego się po ścianie kuchni? Podczas warsztatów przeprowadzimy własne, twórcze eksperymenty. Będziemy obserwować niebo, szukać promieni słonecznych i zapisywać ich niezwykłe właściwości na różne sposoby – za pomocą polaroidów i aparatów, które mamy w telefonach.
Prowadzący:
Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.
Jeśli z powodu pandemii nie będzie możliwości przeprowadzenia warsztatu na miejscu, to zostanie zrealizowany w formie online.
Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku przed danym warsztatem, do godz. 16.00.
Prosimy o zapisywanie się na warsztat – w zajęciach może wziąć udział 10 osób (maksymalnie 5 rodzin).
Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.
Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.
Przypominamy o zasadach obowiązujących w Muzeum z powodu pandemii, link do strony z zaleceniami.
Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.
Szczegółowe informacje o tematach kolejnych warsztatów podamy wkrótce.
Kontakt:
Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
e-mail: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
tel.: 71 356 42 53