Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami w trzy niedziele kwietnia (8, 15 i 29.04) o godz. 13.30.
Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– kwiecień 2018:
8.04.2018 KRZESŁO SZTUKĄ, SZTUKA KRZESŁA
A gdyby tak wyjść ze swoim dziełem poza kartkę papieru? Stworzyć przestrzeń wokół na nowo? Zobaczyć sztukę w swoim krześle, widelcu, a może nawet w mydelniczce? Na Niedzielnych Warsztatach dowiemy się co to takiego environment, jak wygląda Fontanna Duchampa. Podczas prelekcji zapoznamy się z sylwetkami Zdzisława Jurkiewicza i Pavly Scerankovej oraz ich pracami pochodzącymi z kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław, które łączy właśnie krzesło! Na koniec odmienimy swoje otoczenie nie do poznania. Podczas ćwiczeń plastycznych podniesiemy do rangi dzieła pozornie zwyczajne przedmioty, tworząc własne instalacje i zamieniając się na chwilę w prawdziwych artystów konceptualnych!
Zajęcia poprowadzi Ewelina Pankowska.
Zakupy dzieł do kolekcji MWW
dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
15.04.2018 IMPRESJONISTYCZNE PLAMY
Czy malarze mogą pożyczać od siebie swoje obrazy? Coś domalować, a coś usunąć? Czy byłby to brak własnych pomysłów, czy może pełen znaczenia gest? Amir Yatziv i Guy Slabbinck, tworząc wystawę Standby Painter „pożyczyli” obrazy Claude’a Moneta , a my podczas warsztatów spróbujemy odkryć, co dzięki temu wydarza się w murach Muzeum Współczesnego Wrocław. Następnie w części warsztatowej sami zmierzymy się z techniką impresjonistów, wykonując własne interpretacje dzieł „malarzy wrażeń”.
Zajęcia poprowadzi Ewelina Pankowska.
29.04.2018 OŻYWIAMY KRAJOBRAZ
Warsztaty będą zainspirowane wystawą fotografii pt. Death Landscapes autorstwa Huberta Humki. Podczas zajęć zmierzymy się z dosłownym tłumaczeniem tytułu wystawy – zastanowimy się jak ożywić martwy „krajobraz” na podwórku przy muzeum. Uzbrojeni w łopatki, ziemię, nasiona i sadzonki ziół, kwiatów oraz innych wiosennych roślin zaczniemy przywracać do życia zielony skwerek w pobliżu schronu.
Zajęcia poprowadzi Anna Nowak.
Kalendarz Niedzielnych Warsztatów
Rodzinnych 2018 >>>
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Patroni: