image

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — KWIECIEŃ

Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami w trzy niedziele kwietnia (8, 15 i 29.04) o godz. 13.30.
 
Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
 
 
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– kwiecień 2018:

 
8.04.2018 KRZESŁO SZTUKĄ, SZTUKA KRZESŁA
 
A gdyby tak wyjść ze swoim dziełem poza kartkę papieru? Stworzyć przestrzeń wokół na nowo? Zobaczyć sztukę w swoim krześle, widelcu, a może nawet w mydelniczce? Na Niedzielnych Warsztatach dowiemy się co to takiego environment, jak wygląda Fontanna Duchampa. Podczas prelekcji zapoznamy się z sylwetkami Zdzisława Jurkiewicza i Pavly Scerankovej oraz ich pracami pochodzącymi z kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław, które łączy właśnie krzesło! Na koniec odmienimy swoje otoczenie nie do poznania. Podczas ćwiczeń plastycznych podniesiemy do rangi dzieła pozornie zwyczajne przedmioty, tworząc własne instalacje i zamieniając się na chwilę w prawdziwych artystów konceptualnych!
Zajęcia poprowadzi Ewelina Pankowska.

Zakupy dzieł do kolekcji MWW
dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

https://kopiamuzeum.wambox.pl/home/wambox/domains/wambox.pl/public_html/kopiamuzeum/wp-content/uploads/2018/08/MKiDN-PL.jpg
 
 
15.04.2018 IMPRESJONISTYCZNE PLAMY
 
Czy malarze mogą pożyczać od siebie swoje obrazy? Coś domalować, a coś usunąć? Czy byłby to brak własnych pomysłów, czy może pełen znaczenia gest? Amir Yatziv i Guy Slabbinck, tworząc wystawę Standby Painter „pożyczyli” obrazy Claude’a Moneta , a my podczas warsztatów spróbujemy odkryć, co dzięki temu wydarza się w murach Muzeum Współczesnego Wrocław. Następnie w części warsztatowej sami zmierzymy się z techniką impresjonistów, wykonując własne interpretacje dzieł „malarzy wrażeń”.
Zajęcia poprowadzi Ewelina Pankowska.
 
 
29.04.2018 OŻYWIAMY KRAJOBRAZ
 
Warsztaty będą zainspirowane wystawą fotografii pt. Death Landscapes autorstwa Huberta Humki. Podczas zajęć zmierzymy się z dosłownym tłumaczeniem tytułu wystawy – zastanowimy się jak ożywić martwy „krajobraz” na podwórku przy muzeum. Uzbrojeni w łopatki, ziemię, nasiona i sadzonki ziół, kwiatów oraz innych wiosennych roślin zaczniemy przywracać do życia zielony skwerek w pobliżu schronu.
Zajęcia poprowadzi Anna Nowak.
 
 
Kalendarz Niedzielnych Warsztatów
Rodzinnych 2018 >>>

 
 
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
 
 
Patroni:

Skip to content