Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami lub opiekunami w trzy niedziele kwietnia: 3, 10 i 24.04 o godz. 13.30.
Warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
/ kwiecień 2021:
3.04.2022 / PRZESTRZENNY PORTRET / 13.30–15.00
Podczas warsztatów wybierzemy się na wystawę Prywatne mitologie. Urodziny Marty, by zobaczyć pracę Natalii LL pt. List gończy. Przyjrzymy się tej dziwnej kostce, zbudowanej m.in. z fotografii przedstawiających mężczyznę w koszuli w pasy i spróbujemy odgadnąć kim była lub jest ta osoba. Później, by lepiej ją poznać, wybierzemy się do Archiwum Jerzego Ludwińskiego. W części warsztatowej wykonamy przestrzenne portrety naszych bliskich lub kolegów i koleżanek, inspirowane formą dzieła artystki. Przedstawimy nie tylko cechy ich wyglądu, ale także przedmioty, które szczególnie lubią, czy też nasze wspomnienia ze wspólnych chwil.
Prowadzący:
Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
10.04.2022 / W POSZUKIWANIU PRZEŚWITÓW / 13.30–15.00
W ramach warsztatów poszukamy w przestrzeni muzeum i na muzealnym podwórku prześwitów, pustych miejsc, otworów i szpar. Zbadamy także właściwości różnych obiektów. Sprawdzimy przez jakie przedmioty promienie światła przechodzą w naturalny sposób i jak ostatecznie je zatrzymują. Swoje odkrycia udokumentujemy, robiąc fotografie telefonami komórkowymi oraz polaroidami. Artystyczne kompozycje porównamy ze zdjęciami prezentowanymi na wystawie Prześwity i puste miejsca Małgorzaty Wachowicz.
Prowadząca:
Grażyna Kryńska – ukończyła studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna oraz pedagogika ogólna. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Aktualnie przewodniczka, edukatorka i kierowniczka zimowych i wakacyjnych półkolonii w Hydropolis: Centrum wiedzy o wodzie.
24.04.2022 / GOŚCINNE NAKRYCIE / 13.30–15.00
Podczas warsztatu wybierzemy się na wystawę Moniki Drożyńskiej Uwaga! Zły pies, by zobaczyć serię jej niezwykłych, rysunkowych obrusów. Artystka bada różne zagadnienia związane z gościnnością. Podczas spotkania zastanowimy się, które przedmioty, słowa, zachowania kojarzą nam się z gościnnością, z które z jej brakiem. W części warsztatowej przygotujemy zestaw unikalnych serwetek, pokrytych hasłami i ilustracjami zachęcającymi do wspólnego świętowania przy stole. Do ich realizacji wykorzystamy różne artystyczne techniki. Na koniec zastanowimy się, w jakich okolicznościach udekorujemy autorskimi serwetkami nasze domowe obrusy.
Prowadząca:
Agata Iżykowska-Uszczyk – absolwentka kulturoznawstwa oraz antropologii literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Pedagog kulturalna związana z muzealnictwem od 2015 roku. Obecnie edukatorka Pawilonu Czterech Kopuł.
Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.
Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku przed danym warsztatem, do godz. 16.00.
Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.
Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.