image

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — LIPIEC

Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami w dwie niedziele lipca (1 i 15.07) o godz. 13.30.
 
Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
 
 
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– lipiec 2018:

 
1.07.2018 CZERWONY JEST ZŁY? POCZTÓWKA DO ARTYSTY
 
Z osobistych wspomnień rodzą się często najciekawsze pomysły. Punktem wyjścia do zajęć manualnych staną się pocztówki, od których rozpoczyna się polsko-japońska historia „Red is Bad”. W oparciu o wystawę Piotra Bujaka, interdyscyplinarnego artysty wykorzystującego w swojej twórczości między innymi minimalistyczne środki wyrazu czy idee do it yourself (zrób to sam), ograniczymy środki do minimum, wykorzystując dwa kolory i materiały z odzysku. Inspirując się zjawiskiem trollingu, dobrze znanego zarówno artyście jak i uczestnikom warsztatów, wyślemy mu autorskie pocztówki w dwóch językach – polskim i japońskim. Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy. Zajęcia poprowadzi Natalia Gołubowska.
 
 
15.07.2018 NIETOTA – MAGIA I SZTUKA W JEDNYM MIEJSCU
 
Warsztaty w oparciu o wystawę zbiorową Nietotazaprowadzą nas do magicznego świata abstrakcji, artystycznego gestu i symboliki. Prezentowane obrazy, obiekty, rzeźby, instalacje i wideo wprowadzą nas w klimat wystawy. Wraz z artystami uwierzymy w sekretne moce, nadając im wizualny wymiar. Podstawą działań manualnych staną się same elementy z wystawy uchwycone na fotografiach, z których stworzymy pudełka na niewidzialne historie. Opatrzymy je magicznymi zaklęciami i zobaczymy komu uda się do nich dostać. Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy. Zajęcia poprowadzi Natalia Gołubowska.
 
 
Kalendarz Niedzielnych Warsztatów
Rodzinnych 2018 >>>

 
 
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
 
 
Patroni medialni:

 


 
Wsparcie działań edukacyjnych:

Drodzy Goście,

Od Nowego Roku wprowadzamy zmiany w harmonogramie:
W piątki Muzeum będzie czynne w godzinach 14:00–20:00.
Środa stanie się nowym dniem bezpłatnego zwiedzania.
Czwartki będą dniem płatnym.

Skip to content