image

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — LIPIEC

Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami lub opiekunami w dwie niedziele lipca: 4.07 i 18.07 o godz. 13.30.

Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!

Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.

Warsztaty odbywają się w muzeum. Jeśli z powodu pandemii nie będzie możliwości przeprowadzenia warsztatu na miejscu, to zostanie zrealizowany w formie online.


Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
/ lipiec 2021:

4.07.2021 / DOMOWE OBSERWATORIUM / godz. 13.30–15.00

Czy dom może być naukowo-artystycznym laboratorium? Jak stworzyć inspirujące miejsce do pracy i niezwykłych artystycznych odkryć? Co warto mieć pod ręką? Odkrywając zwykły i niezwykły warsztat artystyczny Zdzisława Jurkiewicza, zainspirowani jego fotografiami i notatkami, będziemy sprawdzać naszą spostrzegawczość i szukać własnych, artystycznych sposobów odkrywania świata. Zastanowimy się co warto przechowywać w szufladach naszych biurek. Zobaczymy czego można dowiedzieć się o tym co nas otacza, używając przedmiotów codziennego użytku. Jaki obraz narysuje dla nas światło na kuchennej łyżce? Jaki kolor będzie miało niebo, jeśli spojrzymy na nie przez żółtą reklamówkę? Czy rozwinięta rolka papieru toaletowego może okazać się elementem fantastycznego, przestrzennego rysunku?

Prowadzący:

Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.


18.07.2021 / NASZE BUZIE / 13.30–15.00

Twarz jest częścią ciała, na którą zwracamy szczególną uwagę. Jakie uczucia możemy komunikować uśmiechami, zmarszczonymi brwiami czy szeroko otwartymi oczyma? Co możemy powiedzieć o emocjach innych osób, widząc tyko ich buzie? Co by było, gdyby nasza twarz wyglądała inaczej, gdybyśmy mogli zdecydować o swoim wyglądzie? Zainspirowani wystawą Piotra Wyrzykowskiego Polaka Twarz poszukamy odpowiedzi na te i inne pytania. W części warsztatowej będziemy stroić miny, „mówiąc” bez używania słów. Wykonamy także autoportrety, którymi wymienimy się, by na koniec sprawdzić jak wyglądalibyśmy i co czulibyśmy, gdyby nasza twarz wyglądała zupełnie inaczej.

Prowadząca:

Grażyna Kryńska – ukończyła studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna oraz pedagogika ogólna. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Aktualnie przewodniczka, edukatorka i kierowniczka zimowych i wakacyjnych półkolonii w Hydropolis: Centrum wiedzy o wodzie.


Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.

Jeśli z powodu pandemii nie będzie możliwości przeprowadzenia warsztatu na miejscu, to zostanie zrealizowany w formie online.

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku przed danym warsztatem, do godz. 16.00.

Prosimy o zapisywanie się na warsztat – w zajęciach może wziąć udział 10 osób (maksymalnie 5 rodzin).

Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.

Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.

Przypominamy o zasadach obowiązujących w Muzeum z powodu pandemii, link do strony z zaleceniami.

Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.


Szczegółowe informacje o tematach kolejnych warsztatów podamy wkrótce.

Kontakt:
Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
e-mail: edukacja@muzeumwspolczesne.pl
tel.: 71 356 42 53

Skip to content