image

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — LISTOPAD

Zapraszamy rodziców z dziećmi w każdą niedzielę o 13.30. Warsztat trwa godzinę i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
 
3.11 FOTOGRAFIE I ZAGADKI
 
Fotografie Adriana Lacha i Kacpra Stolorza relacjonują niewyjaśnione, tajemnicze historie. Podczas warsztatu spróbujemy samodzielnie rozwikłać artystyczne zagadki i na podstawie różnego rodzaju śladów odtworzyć wygląd niezwykłych zwierząt.
 
10.11 ZWIERZĘTA ZE SNÓW
 
Warsztat będzie poświęcony twórczości Evy Kotatkovej, Na wystawie znajdują się kolaże przedstawiające fascynujące hybrydyczne stworzenia: skrzydlate ryby, dzieci-ptaki, kobiety-książki.
Przyjrzymy się rzeczywistości, która wymyka się racjonalnej ocenie, a związki, które powstają pomiędzy jej elementami, nie są oczywiste. Następnie sami stworzymy niezwykłe istoty pochodzące ze świata snów.
 
17.11 LABORATORIUM SZTUKI
 
Eva Kotatkova w swoich pracach wykorzystuje rysunki i zdjęcia przestawiające eksperymenty, operacje, niezwykłe sprzęty i urządzenia. Przyjrzymy się im, a następnie sami przebrani za naukowców wykonamy prace we własnym artystycznym laboratorium.
 
24.11 JESZCZE TU NIE BYLIŚMY
 
Podczas zajęć odwiedzimy wystawę Jiriego Kovandy. Artysta ten często subtelnie wkracza w przestrzeń publiczną. Jego ulotne ingerencje posłużą nam za inspiracje do działań, które wykonamy w wykreowanej na drugim piętrze Muzeum Współczesnego przestrzeni wrocławskiego osiedla Szczepin.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni medialni:

Program realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Scenariusz ćwiczeń i opracowanie materiałów warsztatowych: Patrycja Mastej
Prowadzenie zajęć i opracowanie prelekcji: Maria Marszałek

Skip to content