image

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — LISTOPAD

apraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami lub opiekunami w trzy niedziele listopada: 7, 14 i 21.11 o godz. 13.30.

Warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!

Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
/ listopad 2021:

7.11.2021 / ŚWIETLNE REFLEKSY / 13.30–15.00

Jak zatrzymać wrażenie blasku? Czy za pomocą artystycznych narzędzi i materiałów potrafiłbyś/potrafiłabyś odtworzyć przyjemne refleksy światła, które zwykle malują się na przedmiotach o gładkich powierzchniach? Jakie plamy, a może kreski najlepiej oddadzą właściwości odbijającego się światła? Co wybierzesz – kredki, farby, a może plastelinę? Inspiracji dla naszego działania poszukamy w trakcie zwiedzania wystawy Kamy Sokolnickiej pt. Blask. Szczególnie przyjrzymy się pracy zatytułowanej Aksamit.

Prowadząca:

Agata Iżykowska-Uszczyk – absolwentka kulturoznawstwa oraz antropologii literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Pedagog kulturalna związana z muzealnictwem od 2015 roku. Obecnie edukatorka Pawilonu Czterech Kopuł.


14.11.2021 / JA WYJĄTKOWE / 13.30–15.00

W czasie warsztatu będziemy odkrywać kolejne znaczenia słowa blask. Pomoże nam w tym zwiedzenie wystawy o tym samym tytule. Znajdziemy tu niezwykłe prace Kamy Sokolnickiej! Czy słyszałeś/słyszałaś kiedyś powiedzenie „bije od Ciebie blask”? Przyjdź na warsztat i poczuj, że także od Ciebie może bić blask! W czasie zajęć każdy będzie mógł sprawić sobie prezent – wykonać unikalny przedmiot. Może biżuterię lub oryginalny gadżet? Nasze projekty zrealizujemy, używając różnorodnych, błyszczących materiałów. Za ich pośrednictwem oddamy także nasz wewnętrzy blask – czyli to, co w nas wyjątkowe.

Prowadząca:

Grażyna Kryńska – ukończyła studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna oraz pedagogika ogólna. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Aktualnie przewodniczka, edukatorka i kierowniczka zimowych i wakacyjnych półkolonii w Hydropolis: Centrum wiedzy o wodzie.


21.11.2021 / TWÓRCZA MATERIA / 13.30–15.00

Podczas tego spotkania znów pod lupę weźmiemy hasła: pejzaż, natura, człowiek – tym razem punktem wyjścia dla rozmów o przyszłości będzie praca Moniki Polak pt. Only polymers left alive, którą zobaczymy, zwiedzając wystawę Co po / Po co. Praca artystki zwróci naszą uwagę na tworzywa sztuczne, których w naszym otoczeniu jest coraz więcej. W części warsztatowej poznamy te właściwości plastiku, które sprawiają, że ciągle wraca on do nas pod inną postacią. Razem zastanowimy się, czy tworzywa sztuczne mogą być wykorzystywane w dobry sposób oraz jaki mają wpływ na środowisko. Następnie wykonamy własne, malarskie dzieła z pomocą syntetycznych substancji. Ciekawe na ile nasze prace będą potrafiły odzwierciedlić piękno szlachetnych kamieni, czy jesiennych liści? Co stanie się, gdy „zanurzymy” w nich przyrodę? Czy tworzywa sztuczne w przyszłości skutecznie zastąpią to, co naturalne?

Prowadzący:

Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.


Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.

Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku przed danym warsztatem, do godz. 16.00.

Prosimy o zapisywanie się na warsztat – w zajęciach może wziąć udział 12 osób (max. 5 rodzin).

Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.

Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.

Przypominamy o zasadach obowiązujących w Muzeum z powodu pandemii.

Drodzy Goście,

Od Nowego Roku wprowadzamy zmiany w harmonogramie:
W piątki Muzeum będzie czynne w godzinach 14:00–20:00.
Środa stanie się nowym dniem bezpłatnego zwiedzania.
Czwartki będą dniem płatnym.

Skip to content