Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami w trzy niedziele lutego (3, 10 i 24.02) o godz. 13.30.
Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– luty 2019:
3.02.2019 ULEPIONE
W ramach Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych jeszcze raz przyjrzymy się dziełom Katarzyny Kobro z wystawy Medytacje Fibonacciego + Sztruksowy zająci w przestrzeni ekspozycji poszukamy, kogo jeszcze zainspirowała artystka. Wspólnie zapuścimy się w podróż inspiracji od Muzeum Współczesnego Wrocław po Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. Co łączy Alberto Giacomettiego ze współczesną rzeźbiarką? Poszukamy podobieństw, przetwarzając je we własne realizacje. Ukształtowane pomysły wyrobimy z gliny lub plasteliny.
Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy.
Zajęcia poprowadzi Natalia Gołubowska.
10.02.2019 MROWISKO
Tworząc społeczność Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych, przygotujemy wspólnie małe dzieło sztuki. Odnosząc się do wybranej fotografii Marcina Płonki, wyjdziemy poza ramy, wypuszczając jej małych bohaterów w przestrzeń muzealną. Czy zgubią się w tłumie? Jakie przybiorą kształty i kolory? Czy uda się im razem współpracować? Pracowicie niczym mrówki stworzymy autorską rodzinę owadów. Manualne działanie poprzedzi prelekcja. Dowiemy się jakich artystów zainspirowały małe stworzenia i jaka jest ich symbolika nie tylko w sztuce.
Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy Marcina Płonki Topiel.
Zajęcia poprowadzi Justyna Oleksy.
24.02.2019 SIEĆ POWIĄZAŃ
W lutym uporządkujemy swoje uczucia. Zainspirowani wystawą Beaty Stankiewicz-Szczerbik Superpozycje wnikniemy do serca – zarówno własnego, jak i artystki. Ile życia może mieć w sobie szklana rzeźba? Kto steruje naszym sercem? Jaki wachlarz kolorów składa się na jego wygląd? Poszukamy wspólnie kreatywnych połączeń, tworząc sieć bijących wzajemnie serc. W ramach spotkania zapoznamy się bliżej z twórczością artystki. Poszukamy w jej realizacjach czerwieni i zbadamy jej symbolikę.
Warsztaty obejmują zwiedzanie wystawy.
Zajęcia poprowadzi Anna Nowak.
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
Wsparcie działań edukacyjnych: