image

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE — LUTY

Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami w trzy niedziele lutego (4, 18 i 25.02) o godz. 13.30.
 
Warsztat trwa półtorej godziny i składa się z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni.
 
 
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
– luty 2018:

 
4.02.2018 WIDZIALNE/NIEWIDZIALNE
 
Czy można zobaczyć coś czego nie ma? Co trzeba zrobić, aby widzieć więcej? Podczas niedzielnych warsztatów zastanowimy się nad nieubłagalnym upływem czasu. Podczas prezentacji multimedialnej przyjrzymy się serii portretów wykonanych przez Ewę Budnik. Są to specyficzne dzieła sztuki, ponieważ po pewnym czasie okazało się, że obraz stopniowo znika poprzez emulsję, która jest wchłaniana przez podłoże. Zobaczymy dokumentację wystawy Wszystkie rzeczy widzialne i niewidzialne oraz dowiemy się jacy fotografowie korzystali z „techniki szlachetnej” w swojej pracy. W części warsztatowej stworzymy portrety i rysunki, które pod wpływem lampy ultrafioletowej zmienią swoje kolory i pokażą neonowe oblicze.
Zajęcia poprowadzi Anna Nowak.
 
 
18.02.2018 WSPÓŁCZESNY TOTEM
 
Podczas zajęć wspólnie odwiedzimy wystawę Duchy lasu w Samoobsługowym Muzeum na 2. piętrze MWW i stworzymy wyobrażenia własnych leśnych stworzeń, korzystając z mobilnych magnesów. Prelekcja dotyczyć będzie wierzeń Indian, horoskopu, którym posługiwały się pradawne ludy i symboliki zwierząt. Następnie, podczas ćwiczeń manualnych, stworzymy własne, współczesne totemy indiańskie poszczególnych klanów.
Zajęcia poprowadzi Ewelina Pankowska.
 
 
25.02.2018 ABSTRAKCYJNE WZORY
 
Pomyślmy abstrakcyjnie…, czyli właściwie jak? Niedzielne warsztaty wypełnione będą pojęciami nie do pojęcia i obrazami pozornie niezrozumiałymi, ale nasza wyobraźnia świetnie sobie z nimi poradzi! Wybierzemy się na wystawę Wrocław konkretny i zgłębimy w świat sztuki Marcina Harlendera. Jego prace najlepiej opisuje cytat Lili Dmochowskiej: „Jego artystyczne poczynania bardziej przypominają działalność malarzy wyklętych rodem z paryskiej cyganerii, niż grzecznych plastyków drugiej dekady XXI wieku”. W części warsztatowej stworzymy własne abstrakcyjne obrazy, posługując się środkami charakterystycznymi dla artysty: symbolem, oszczędną formą oraz prostą kreską.
Zajęcia poprowadzi Anna Nowak.
 
 
Kalendarz Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych 2018 >>>
 
 
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
 
 
Patroni:

Skip to content