Zapraszamy dzieci w wieku 4–11 lat wraz z rodzicami lub opiekunami w dwie niedziele lutego: 20 i 27.02 o godz. 13.30.
Warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Serdecznie zapraszamy!
Program Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych
/ luty 2021:
20.02.2022 / LŚNIĄCE DŹWIĘKI / 13.30–15.00
Podczas spaceru po wystawie Blask szczególnie skupimy się na otaczających nas dźwiękach. Czy dzięki nim uda nam się zbadać kolejne możliwości odczuwania światła? Jakie tony sprawiają, że nasze otoczenie wydaje nam się bliskie znaczeniu słowa blask? Podczas warsztatu, słuchając różnych melodii i dźwięków, zmienimy przestrzeń warsztatową w miejsce pełne przyjemnych połysków, refleksów i odblasków. Do tego celu wykorzystamy płyty CD i płyty winylowe. Zainspirujemy się pracą Kamy Sokolnickiej pt. W zakrzywionym powietrzu, wykorzystując odblaskowe właściwości tych (nie)zwyczajnych przedmiotów.
Prowadząca:
Jagoda Forycka – absolwentka historii i historii sztuki na Uniwersytecie w Aberdeen, stażystka w MWW. Interesuje się historią społeczną i kulturową, w szczególności XIX wieku – życiem codziennym, zwyczajami i rozrywkami tego okresu, głównie pod względem dychotomii relacji i standardów odnośnie do klas społecznych i płci.
27.02.2022 / MALI MYŚLICIELE / 13.30–15.00
Podczas warsztatu wybierzemy się na wystawę Co po / Po co. Dzieła z kolekcji DTZSP, by szczególnie przyjrzeć się fotografiom Zygmunta Rytki. Wspólnie postaramy się odkryć znaczenia słów: myśleć, zastanawiać się, podejmować decyzje. W czasie spotkania spróbujemy odegrać sceny, które na zdjęciach przedstawił artysta. Postaramy się wyobrazić sobie co widział i czuł twórca otoczony tatrzańską przyrodą. Następnie wypróbowane pozy przeniesiemy w inne miejsca. O czym pomyślimy, patrząc na ruchliwą ulicę albo na betonowe ściany? Wybrane kadry upamiętnimy za pośrednictwem fotografii.
Prowadzący:
Ignacy Oboz – artysta plastyk, historyk sztuki, edukator muzealny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie. Aktualnie doktorant Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Kliknij, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.
Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku przed danym warsztatem, do godz. 16.00.
Prosimy o zapisywanie się na warsztat – w zajęciach może wziąć udział 12 osób (max. 5 rodzin).
Bardzo prosimy o informowanie z minimum trzydniowym wyprzedzeniem o rezygnacji z udziału w warsztacie, tylko w ten sposób uczestnicy wpisani na listy rezerwowe będą mogli skorzystać z zajęć.
Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.
Przypominamy o zasadach obowiązujących w Muzeum z powodu pandemii, link do strony z zaleceniami.